KO SU VELIKI ŠAMPIONI SA MALIH TERENA? NASTAVLJA SE AKCIJA „FUDBAL JE VIŠE OD IGRE“
Fondacija Mozzart donira mini-pič terene širom zemlje
FOTO: Touch N Touch produkcija
Poruka „Fudbal je više od igre“ ponovo kruži širom zemlje! Fondacija Mozzart ovog proleća nastavlja akciju izgradnje mini-pič terena koji su posvećeni najvećim imenima srpskog fudbala. U 2024. donirana su četiri igrališta, uz asistenciju selektora Srbije Dragana Stojkovića Piksija, reprezentativaca Aleksandra Mitrovića i Strahinje Pavlovića, kao i asa Crvene zvezde Aleksandra Kataija. I to u njihovim rodnim gradovima:
Ko je sledeći veliki šampion sa malog terena? Pratite društvene mreže Fondacije Mozzart, jer uskoro sledi svečano otvaranje prvog terena u 2025, a vaše predloge za naredne gradove ovog fudbalskog karavana možete slati na Instagramu, Fejsbuku i Tik-toku Mozzart Fondacije.
Selektor Srbije u martu 2024. izveo je početni udarac u Nišu, baš u kraju gde je počeo da igra fudbal.
FOTO: Touch N Touch produkcija
„Mi smo nekada pravili goliće od kamenja i igrali sa voćkama. Imati loptu – to je bila privilegija. A pogledajte kakav teren danas imaju klinci. Na tim malim igralištima, iza zgrada, u prašnjavim ulicama... Tu se rađaju šampioni. Hvala Fondaciji Mozzart što je pokrenula akciju 'Fudbal je više od igre' i što se trude da omoguće još bolje uslove deci da se bave sportom“, poručio je Piksi.
MITROGOL: PRVI KORACI VELIKIH FUDBALERA
Potom je Mitrogol digao na noge ceo rodni grad uz taktove pesme „Mitro’s on fire“, na otvaranju obnovljenog terena „Dunav“. Čak tri sata je najbolji strelac naše reprezentacije igrao fudbal sa mališanima i potpisivao autograme.
FOTO: Touch N Touch produkcija
„Hvala Fondaciji Mozzart, smatram da je ovo što oni rade nešto što nije viđeno kod nas, ni na Balkanu, ali ni u Evropi. Velika zahvalnost svim ljudima koji su uključeni u ovo, događaj koji budi emocije i nadam se da će još mnogo dece koja budu počinjala na ovom terenu izrasti u vrhunske fudbalere, čak i bolje nego ja. Najbitnije je da veruju u sebe, svoje snove i uveren sam da će ovi tereni biti prvi koraci velikih fudbalera“, naglasio je naš proslavljeni golgeter.
I Strahinja Pavlović, stub odbrane naše reprezentacije, satima se družio sa mladim Šapčanima, pokazivao je trikove sa loptom i slikao se sa mališanima.
FOTO: Touch N Touch produkcija
„Ne tako davno, i ja sam ovde igrao fudbal. Postojalo je jedno malo igralište, ali ne može da se poredi sa ovim novim, modernim koje je izgradila Fondacija Mozzart. Mnogo mi je drago da vidim klince napolju, na fudbalu, u današnje vreme nije lako odvojiti ih od telefona. Ovakve akcije mogu samo da pomognu. Siguran sam da će teren svakodnevno biti pun dečice koja igraju fudbal i to je pobeda za sve nas”, istakao je Pavlović.
Teren sa najsavremenijom veštačkom travom otvoren je i u rodnom mestu proslavljenog asa Crvene zvezde Aleksandra Kataija.
FOTO: Touch N Touch produkcija
„Hvala Fondaciji Mozzart i Opštini Srbobran, ovo je sjajna akcija i vratila me je u vreme kada sam ja počinjao da igram. Poručio bih svoj deci da se bave sportom i da što više vremena provode napolju, a ne za kompjuterom. Sledite svoje snove i nikad ne odustajte”, istakao je Katai na svečanom otvaranju.
Preporučujemo
DOMINACIJA ANDREJA KOSTIĆA: Partizan ima najefikasnijeg mladog napadača u Evropi
19. 02. 2026. u 15:15
SRBINA ĆE OVO ODUŠEVITI Jokić nije mogao da dobije bolji poklon za rođendan
19. 02. 2026. u 14:59
NI PANATINAIKOS NI PARTIZAN! Željko Obradović preuzima klub koji ne igra Evroligu
19. 02. 2026. u 14:28
LIL U PROBLEMU, ZVEZDA U NALETU: Počinje dvoboj za osminu finala Lige Evrope!
LIL i Crvena zvezda u četvrtak započinju plej-of bitku za plasman u osminu finala Lige Evrope, a prvi čin igra se na "Pjer Moroa" stadionu od 21.00. Francuzi su ligašku fazu završili na 18. mestu, dok je srpski šampion bio 15, sa dva boda više, tako da nas očekuje veoma izjednačen dvomeč.
19. 02. 2026. u 07:30
NOVAK ĐOKOVIĆ SE NALjUTIO: Povukao ovaj potez
POSLE popraza u finalu Australijan opena, a onda i odlaska sa suprugom Jelenom na Zimske olimpijske igre u Italiju Novak Đoković je ozbiljno tenis stavio u drugi plan. Ali, sada se "belom sportu" vraća.
18. 02. 2026. u 20:26
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)