ENRIKE OGORČEN: Stanje terena ispod nivoa potrebnog za igranje fudbala
TRENER fudbalera Pari Sen Žermena Luis Enrike izjavio je danas da je nezadovoljan stanjem terena na kojima se igraju mečevi Svetskog prvenstva za klubove, prenose američki mediji.
FOTO: Tanjug/AP/Ryan Sun
"Sveci" su pobedili u ponedeljak Sijetl Saunders 2:0 u meču trećeg kola grupe B i izborili su plasman u osminu finala SP. Utakmica je odigrana na stadionu "Lumen Fild" u Sijetlu.
- Želim da naglasim, iako smo pobedili, da je stanje terena na Svetskom prvenstvu ispod nivoa potrebnog za igranje fudbala. Tereni su ovde po kvalitetu daleko iza evropskih. Lopta na njima odskače kao zec. Sada smo igrali na terenu koji je ranije bio veštački, a sada je prirodni. To znači da mora da se zaliva ručno i da se osuši za deset minuta - rekao je Enrike.
Španski stručnjak se tu nije zaustavio.
- To je očigledan problem, a ne izgovor. Na terenima poput ovih na SP ne možemo da igramo na nivou koji želimo. FIFA mora da obrati pažnju na to. Ne samo na stadionima, već i na terenima u treninzima i kampovima. Ne mogu da zamislim, na primer, NBA teren sa rupama, a mi ovde igramo na terenima na kojima lopta više liči na zeca nego na loptu. Ako ovo mora ovoliko da se kritikuje, onda to znači da nešto mora da se promeni - zaključio je trener PSŽ-a.
Aktuelni šampion Evrope će u osmini finala Svetskog klupskog prvenstva igrati protiv Intera iz Majamija.
Bonus video: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
Preporučujemo
AUSTRALIJA IZNENADILA SRBIJU: Basketaši doživeli neočekivan poraz na Svetskom prvenstvu
24. 06. 2025. u 09:00
HRVATI U ČUDU: Srbin osvojio NBA titulu, a komšiluk zbog njega piše - ovako!
23. 06. 2025. u 19:06
NIKOLA JOKIĆ U NEVERICI: Kevin Durant promenio klub! Miško Ražnatović objavio ko će igrati za Denver
22. 06. 2025. u 19:13 >> 19:13
"GOREĆE" NOU KAMP: Barsa dočekuje razigrani Atletiko u meču koji ima ozbiljan uticaj na borbu za titulu
BARSELONA i Atletiko Madrid sudariće se u utorak uveče na „Kamp Nou“ (21.00) u meču koji može ozbiljno da pomeri ravnotežu u borbi za titulu. Katalonci brane prvo mesto, dok „jorgandžije“ jure osmi uzastopni trijumf u svim takmičenjima koji bi ih izjednačio sa Barsom po broju osvojenih bodova.
02. 12. 2025. u 07:30
ZBOG SRBIJE (OPET) ZGROZILI SVET: Evo šta su sad uradili huligani iz Bosne!
Bosanski navijači opet su šokirali mnoge.
03. 12. 2025. u 17:13
NEMA DOVOLjNO NAFTE: Prestonica i zapad države BEZ STRUJE - milioni u mraku! Kolaps elektro-mreže u Kubi
MNOGI stanovnici ove države svakodnevno se suočavaju sa nestankom struje koji traje 20 sati ili duže.
03. 12. 2025. u 20:26
Komentari (0)