PUKLA BRUKA! Igrači protestovali u LA LIGI, španci hteli to da sakriju!
DEVETO kolo španske La Lige otpočelo je susretom između Ovijeda i Espanjola, a susret je počeo na zanimljiv način.
FOTO: Aleksandar Ilić
Gosti su slavili 2:0, golove su postigli Garsija u 70. i Mila 12 minuta kasnije. O rezultatu tog meča će se najmanje govoriti zbog svojevrsnog protesta.
Klubovi nisu igrali polovinu minuta na početku zbog toga što će ligaška utakmica između Barselone i Viljareala biti igrana u Majamiju, daleko od Španije.
Sindikat profesionalnih fudbalera Španije (AFE) odlučio je sa kapitenima klubova da napravi simboličnu akciju protesta. Prema njihovom saopštenju igrači će pred početak utakmica devetog kola stajati nepomično između 10 i 30 sekundi kako bi ukazali na "nedostatak transparentnosti" od strane lige.
Ipak, emiter je pokušao da sakrije ovu sramotu. Tokom utakmice Ovijeda i Espanjola emitovani su snimci spoljašnosti stadiona kako se ne bi videlo da su igrači stajali.
Bonus video: Šampioni u fokusu: Hadži Purići i 300 medalja šampiona znanja
Preporučujemo
HAMBURG SE U STILU VRATIO U BUNDESLIGU: Nekadašnji prvak Evrope je daleko od zone ispadanja i ne zna za poraz više od mesec dana
SERIJU od pet vezanih mečeva četa Merlina Polcina pokušaće da produži na "Meva areni" gde je od 20.30 dočekuje Majnc.
20. 02. 2026. u 08:18
UKRAJINA JE ZGROŽENA! Povukla totalno neočekivani potez, hitno reagovao i Kremlj!
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu - iz Ukrajine. I Poljske.
19. 02. 2026. u 19:50
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)