FIFA KAZNILA HRVATSKU! Udarac po džepu zbog navijača "kockastih"

Disciplinska komisija Svetske fudbalske federacije (FIFA) kaznila je Fudbalski savez Hrvatske (HNS) sa ukupno 48.500 švajcarskih franaka zbog incidenata navijača na mečevima protiv Češke i Gibraltara u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2026. godine, saopštio je danas HNS.

ФИФА КАЗНИЛА ХРВАТСКУ! Ударац по џепу због навијача коцкастих

FOTO: Tanjug/AP

Selekcije Češke i Hrvatske odigrale su 9. oktobra u Pragu bez golova u meču grupe L kvalifikacija za SP 2026. 

Disciplinska komisija FIFA-e kaznila je HNS sa 41.000 franaka zbog toga što su hrvatski navijači ubacivali predmete na teren i palili pirotehnička sredstva na duelu protiv Češke.

- HNS je kažnjen sa 7.500 franaka zbog neprimerenog ponašanja dela navijača (utrčavanja na teren za igru) posle meča Hrvatska - Gibraltar (3:0), koji je odigran 12. oktobra u Varaždinu - saopšteno je iz HNS.

Bonus video: Šampioni u fokusu: Hadži Purići i 300 medalja šampiona znanja

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

SRPSKA KOŠARKA U NEVERICI: Gori internet od komentara, jedni u šoku, drugi zahtevaju hitne promene!