"NIJE ISTI KRITERIJUM ZA SVE": Elšnik prokomentarisao crveni karton za Učenu na utakmici Zvezda - FCSB
CRVENA zvezda ostvarila je važnu pobedu protiv FCSB-a (1:0) u Ligi Evrope. Posle utakmice oglasio se vezista crveno-belih Timi Maks Elšnik.
FOTO: ATA images
Slovenac je istakao da se lakše diše nakon trijumfa u duelu sa timom iz Rumunije.
- Olakšanje da je gotova utkamica, dosta teška, sa igračem manje 70 minuta, i sve to u utakmici koja je jedna od ključnih u našim planovima. Opet smo sami sebi napravili probleme i zakomplikovali sebi situaciju, ali smo srećom do kraja izdržali i sad smo u mnogo boljoj situaciji nego pre dva kola - rekao je Elšnik.
Prokomentarisao je i crveni karton koji je u 27. minutu dobio Frenklin Tebo Učena.
- Nisam još pogledao snimak, ali meni se činilo da je ono otprilike za narandžasti karton. Dosta zavisi u onakvim situacijama od toga ko je igrač koji je napravio faul i ko je igrač nad kojim je napravljen faul i od stila sudije. Nije isti kriterijum za sve, protivnik je bio dosta nizak, da je takav faul nad Arnautovićem napravljen verovatno ne bi bio crveni karton, ali te situacije moramo da predvidimo korak ranije.
U Zvezdi tri kola pre kraja grupne faze Lige Evrope ne žele da kalkulišu, iako bi četiri boda bilo dovoljno za prolazak u naredni deo takmičenja.
- Ne smemo previše da kalkulišemo, znamo otprilikle da bi 10 ili 11 bodova trebalo da bude dovoljno za prolaz, mi svakako moramo da pobedimo bar jednom u preostala tri kola i to će biti kao tri mini-finala. Idemo u Grac da pobedimo i da vidimo da li ćemo već sa tih 10 bodova da rešimo pitanje prolaza. A, što da ne probamo čak i da zabeležimo sve tri pobede i možda preskočimo neku rundu - zaključio je Elšnik.
Crvena zvezda narednu utakmicu u Ligi Evrope igra 11. decembra protiv Šturma u Gracu.
Bonus video: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
KO ĆE NA MEGDAN BARSI? Madridski velikani ukrštaju koplja u polufinalu Superkupa Španije!
GRADSKI rivali Atletiko Madrid i Real Madrid ponovo će ukrstiti koplja, ovoga puta u polufinalu Superkupa Španije (20.00) koji se i ove godine održava Džedi. Ulog je ogroman, finale protiv Barselone i prilika za prvi trofej u 2026. godini.
08. 01. 2026. u 08:00
AMERIKANCI U ŠOKU: Evo šta je Vladimir Putin upravo uradio
Rusija i Amerika, ali i Francuska, deo su najnovije vesti koja velikom brzinom obilazi planetu.
08. 01. 2026. u 23:35
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)