VELIKA POBEDA LIVERPULA U LIGI ŠAMPIONA: Crveni bolji od viceprvaka Evrope, Soboslaj junak

Časlav Vuković

09. 12. 2025. u 23:01

OČEKIVALO se mnogo više od jednog od derbija 6. kola Lige šampiona između Intera i Liverpula. Na kraju su se radovali Crveni koji su uspeli da trijumfuju sa 1:0.

ВЕЛИКА ПОБЕДА ЛИВЕРПУЛА У ЛИГИ ШАМПИОНА: Црвени бољи од вицепрвака Европе, Собослај јунак

FOTO: Tanjug/AP/Luca Bruno

Došao je šampion Engleske u Milano u lošem raspoloženju. Forma nije dobra, a uz to prva zvezda tima Mohamed Salah nije ni putovao sa ekipom, a preskupo plaćeni Florijan Virc je duel počeo na klupi.

Ipak, ko zna kakav bi se ovaj susret odvijao da je priznat pogodak defanzivca gostiju Ibrahima Konatea u 32. minutu.

Dugo je trajalo gledanje snimka u VAR sobi, da bi na kraju glavni sudija Feliks Cvajer poništio pogodak zbog igranja rukom reprezentativca Francuske.

Ako tada nije bilo sreće od strane VAR-a za sastav Arnea Slota, jeste u 88. minutu kad je dosuđen penal za Liverpul. Loptu je na belu tačku namestio Dominik Soboslaj i bio je precizan.

Do kraja utakmice domaćin nije uspeo da se oporavi od primljenog gola i morao je da čestita rivalu.

Klub sa "Enfilda" je posle ovog trijumfa na osmom mestu na tabeli Lige šampiona sa 12 bodova, Inter je na petom mestu takođe sa 12.

Liga šampiona, 6. kolo

Utorak

Kairat - Olimpijakos 0:1 (0:0)
(Martins 73)
Bajern - Sporting 3:1 (0:0)
(Gnabri 65, Karl 69, Ta 77 - Kimih 54 ag)
Atalanta - Čelsi 2:1 (0:1)
(Skamaka 55, De Ketelare 83 - Žoao Pedro 25)
Barselona - Ajntraht 2:1 (0:1)
(Kunde 50, 53 - Knauf 21)
Inter - Liverpul 0:1 (0:0)
(Soboslaj 88 pen)
Monako - Galatasaraj 1:0 (0:0)
(Balogun 68)
PSV - Atletiko Madrid 2:3 (1:1)
(Til 10, Pepi 85 - Alvarez 37, Hancko 52, Serlot 56)
Sen Žiloa - Marsej 2:3 (1:2)
(Kalali 5, 71 - Paišao 15, Grinvud 41, 58)
Totenhem - Slavija Prag 3:0 (1:0)
(Zima 26 ag, Kudus 50 pen, Simons 79 pen)

Bonus video: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su grobari iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)