JUČE STIGAO DEJAN STANKOVIĆ, A DANAS... Crvena zvezda sa dve vesti obradovala "delije"
DEJAN Stanković se vratio u Crvenu zvezdu. Ovog ponedeljka je zvanično započeo njegov drugi mandat na klupi crveno-belih, a šampion Srbije je dan potom saopštio dve vesti vezane za novog/starog trenera kluba s Marakane.
FOTO: TANJUG/DEJAN ŽIVANČEVIĆ
Prenosimo ih u celosti:
"Stanković specijalista za evropsko proleće
Crvena zvezda se nalazi na pragu novog evropskog proleća, a na klupu crveno-belih se vratio trener koji je već pokazao da zna kako se dolazi do nokaut faze Lige Evrope. Dejan Stanković je u prethodnom mandatu dva puta predvodio Crvenu zvezdu u završnici evropskog takmičenja, ostavivši snažan pečat na međunarodnoj sceni.
U sezoni 2020/21, Crvena zvezda je pod vođstvom Dejana Stankovića izborila plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope, gde je naš tim odmerio snage sa Milanom. Godinu dana kasnije, u sezoni 2021/22, crveno-beli su ostvarili istorijski uspeh osvojivši prvo mesto u grupi i direktno se plasirali u osminu finala, u kojoj su se sastali sa Rendžersom.
Aktuelna sezona donosi novu priliku za evropski iskorak. Crvena zvezda je nakon šest kola ligaške faze osvojila 10 bodova i nalazi se u odličnoj poziciji pred poslednje dve utakmice koje će biti odigrane u januaru. U tim susretima, ekipu će sa klupe predvoditi Dejan Stanković, trener koji je već dokazao da ume da pripremi tim za najzahtevnije evropske izazove.
Sa iskustvom prethodnih uspeha i jasnim ciljem, Crvena zvezda ulazi u završnicu ligaške faze Lige Evrope sa ambicijom da izbori još jedno evropsko proleće i nastavi kontinuitet zapaženih nastupa na međunarodnoj sceni", ističe se na kraju prve vesti sa Marakane.
Tabela Lige Evrope
Stanković zna put iz minusa do titule
Dejan Stanković se vratio na klupu Crvene zvezde, a crveno-beli će u nastavku sezone imati jasan izazov i postavljen cilj da predvođeni Zvezdinom legendom stignu do devete uzastopne titule. Aktuelna situacija na tabeli, u kojoj naš tim ima bod zaostatka, nije nepoznata šefu stručnog štaba koji je već pokazao da zna put do titule i u okolnostima kada Crvena zvezda drugi deo sezone ne dočekuje na liderskoj poziciji.
U sezoni 2021/22, Crvena zvezda je na polusezoni imala pet bodova zaostatka, ali je pod vođstvom Dejana Stankovića u drugom delu prvenstva ostvarila izuzetan rezultatski niz, preuzela vrh tabele i na kraju zasluženo osvojila titulu šampiona Srbije. Taj šampionat ostao je upamćen po odlučnosti, karakteru i stabilnosti ekipe u najzahtevnijim trenucima takmičenja.
Upravo iskustvo iz tog perioda predstavlja dodatnu snagu za aktuelni trenutak. Dejan Stanković dobro poznaje izazove koje donosi borba za titulu, kao i način na koji se gradi pobednički mentalitet u odlučujućim fazama sezone. Povratak na klupu crveno-belih donosi kontinuitet ideje, vere u sopstvene kvalitete i jasnu ambiciju da se i ove sezone do samog kraja vodi borba za najviši plasman.
Crvena zvezda u nastavak takmičenja ulazi svesna trenutne situacije, ali i sa snažnim uverenjem da iskustvo, zajedništvo i kvalitet mogu biti presudni faktori u ostvarenju klupskih ciljeva", ističu crveno-beli.
Superliga Srbije - tabela
Podsetimo, prvu zvaničnu utakmicu po povratku u Crvenu zvezdu, Dejan Stanković imaće 22. januara protiv Malmea u Švedskoj.
Bonus video: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
Preporučujemo
ŠAMAR VEČITIMA! Evroliga objavila užasne vesti, a tiču se Partizana i Crvene zvezde
23. 12. 2025. u 11:07
OSVEDOČENI SRBOMRZAC GLEDA I NE VERUJE! Pa, šta ovo opet uradi Nikola Jokić!? (VIDEO)
23. 12. 2025. u 06:14
BIĆE GOLOVA NA "SENT DžEJMSISU": Njukasl mora napasti "građane" ako misli da se ponovo nađe u finalu
NjUKASL i Mančester siti ukrstiće koplja večeras na "Sent Džejmsis parku" u prvom meču polufinala EFL kupa. Ovo je obračun aktuelnog osvajača i kluba koji želi da vrati trofej u svoje vitrine posle nekoliko godina pauze, tako da bi trebali gledati sjajan polufinalni dvomeč.
13. 01. 2026. u 06:30
DONALD TRAMP U ŠOKU! Ovo nije očekivao kada je naredio napad na Venecuelu
Malo je reći da su najnovije vesti iz sveta fudbala, a tiču se i Sjedinjenih Američkih Država čiji je aktuelni predsednik Donald Tramp, iznenadile mnoge.
13. 01. 2026. u 19:15
BALKANCI O ŽIVOTU U EVROPI: Pustiće te da crkneš - ti njega ugostiš gozbom, on misli da si seljačina
MNOGI sanjaju o životu u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, zamišljajući mir, red i bolji standard. Ipak, iskustva naših ljudi koji su se preselili otkrivaju da život u zapadnoj Evropi često nosi neočekivane izazove koji mogu šokirati one koji su navikli na balkansku spontanost i toplinu.
13. 01. 2026. u 10:22
Komentari (2)