UŽASNE SCENE U SPLITU: Navijači Hajduka skandirali "Ubij Srbina" i "Za dom spremni"
NAVIJAČI fudbalskog kluba Hajduk Split na utakmici protiv Slaven Belupa u prvenstvu Hrvatske skandirali su "Ubij Srbina" i "Za dom spremni", čime su nastavili sa užasnom antisrpskom propagandom.
Foto: Profimedia
Kako prenose hrvatski mediji, ovi povici čuli su se tokom pomenute utakmice odigrane na stadionu "Poljud" u Splitu, gde je nešto ranije navijačka grupa "torcida" spalila obeležja Crvene zvezde. Hrvatski "tportal.hr" je u tekstu pod naslovom "Sramotne scene na "Poljudu": Pola stadiona skandiralo "Za dom spremni" i "Ubij Srbina" opisao šta se sve dešavalo na stadionu, gde je Hajduk dočekao ekipu Slavena.
Utakmica je završena pobedom Hajduka 2:0, ali više je bilo govora o spornim potezima navijačke grupe "torcida". Očekuje se da skandalozna dešavanja budu i predmet disciplinskih organa u predstojećim danima
Kako navodi pomenuti izvor, veruje se da su "torcidaši" želeli da se "pohvale" nedavnim incidentom u Tuzli, kada su iz zasede sačekali navijače Crvene zvezde, nakon čega je nastala brutalna tuča u kojoj je povređeno više lica.
Prema pisanju pomenutog portala, navijači Hajduka su tokom celog meča bili neprijateljski nastrojeni prema srpskom narodu.
"Na severnoj tribini najpre je istaknut transparent s porukom "Mi smo bandu preko Drine u tri pi**e materine". Transparent je bio način da se "torcida" pohvali nedavnim incidentom u Tuzli, gde je došlo do brutalne tuče s "delijama". Sporni transparent bio je tek uvod. Samo nekoliko minuta kasnije "Poljudom" (na severnoj i jednom delu istočne tribine) su se zaorili povici "Za dom spremni", a potom i "Ubij Srbina", što je dodatno zaoštrilo atmosferu", navodi pomenuti izvor.
Preporučujemo
PRENOS, MAROKO - HAITI: Lavovi Atlasa dva puta stizali vođstvo grenadina a sada su krenuli po tri boda
24. 06. 2026. u 23:21 >> 00:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RONALDO NA UDARU KRITIKA: Portugal mora da se iskupi protiv debitanta na Mundijalu i ostvari preko potrebnu pobedu
Posle neočekivanog remija protiv DR Konga na startu Svetskog prvenstva, Portugal će u drugom kolu grupe "K" protiv Uzbekistana na "NRG stadionu" u Hjustonu tražiti prvu pobedu koja bi značila veliki korak ka nokaut fazi.
23. 06. 2026. u 06:30
UZDISALA CELA PLANETA! Najpoznatija hrvatska navijačica polugola stigla na Svetsko prvenstvo! (FOTO)
Izmamila je uzdahe svih obožavaoca i pripadnika muškog pola, navijačica "kockastih" Ivana Knol.
24. 06. 2026. u 07:32
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)