DETONACIJA NA MARAKANI! Ova dvojica reprezentativaca Srbije prvi dolaze u Crvenu zvezdu
IZGLEDA da su već poznata prva dva velika pojačanja Crvene zvezde za narednu sezonu.
FOTO: FK Crvena zvezda
"Sport klub" javlja da se vuku se sa Marakane potezi da povratnici u klub budu Aleksa Terzić i Ognjen Mimović, očekuje se realizacija otkupa od Salcburga i Fenerbahčea.
Kako može da se čuje u zvezdaškim krugovima, igrači su zainteresovani za povratak i imali bi daleko bolje lične finansijske uslove nego u prvom mandatu.
Sve je izvesnije da će se Crvena zvezda na kraju sezone rastati sa Jung Vu Seolom, pošto korejski reprezentativac ima izlaznu kaluzu u ugovoru. Za njegove usluge odavno je interesovanje pokazao Ajntraht iz Frankfurta, kome neće biti problem da plati 5.500.000 za beka crveno-belih.
Zbog toga su se na Marakani okrenuli potrazi za rešenjem na ovoj poziciji, a kao prva opcija je povratak Ognjena Mimovića. Reprezentativac Srbije se nije snašao u Fenerbahčeu, koji ga je poslao na pozajmicu u Pafos, ali ni u nekadašnjem dželatu Zvezde nisu zadovoljni partijama defanzivca, pa je odlazak jedino rešenje.
A na drugoj strani Aleksa Terzić koji ove sezone igra manje nego u prethodne dve za Salcburg, čudno je da nije napustio i ranije klub.
Salcburg je Terzića kupio od Fiorentine za 5.400.000 evra, a Italijani su ga doveli za 1,7 miliona iz Crvene zvezde 2019. godine. Bio je na pozajmicama u Empoliju, zabeželio 38 utakmica u Seriji A i 21 u Seriji B.
Terzić je najbolje profilisan za igru u sistemu 3-4-2-1, što je formacija koju će Stanković najverovatnije i forsirati u glavnim evropskim mečevima.
FOTO: AP/Tanjug
Salcburg ne može da računa na izvlačenje uloženog u Terzića, pa bi obeštećenje moglo da bude prikladno mogućnostima Crvene zvezde.
Bonus video: Sada je sve jasno - evo šta ruski navijači stvarno misle o Kosovu
Preporučujemo
"TAD MI TREBAJU SVI!" Dejan Stanković i izjava posle Crvena zvezda - Napredak o kojoj se priča
08. 03. 2026. u 18:23 >> 18:25
ZAGARANTOVANI GOLOVI? Spektakl na "Sent Džejmsis parku" bi trebao da obiluje velikim brojem pogodaka
"SENT Džejmsis park" će u utorak ponovo biti domaćin evropskog spektakla, pošto Njukasl dočekuje Barselonu (21.00) u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Biće to drugi duel ova dva kluba na istom stadionu u poslednjih šest meseci, ali je ovaj daleko bitniji od prvog koji je pripao Kataloncima rezultatom 2:1.
10. 03. 2026. u 07:10
ŠTA ĆE REĆI JELENA?! Evo šta je Arina Sabelnka radila Novaku Đokoviću u Indijan Velsu (VIDEO)
Najnovije vesti vezane za ATP Indijan Vels 2026, turnir na kome danas nastupa i Novak Đoković, nisu uobičajene.
09. 03. 2026. u 15:39
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)