UŽAS! Preminuo fudbalski sudija koji zbog skandala nije otišao na Mundijal!
Priznati delilac pravde Rob Diperink preminuo je pod nerazjašnjenim okolnostima, pošto je uzrok smrti i dalje nepoznat.
Foto: Depositphotos
Fudbalski sudija Diperink je imao 38 godina, trebao je da deli pravdu i na tekućem Mundijalu, ali je njegova karijera ostala upamćena po skandalu i prekidu saradnje sa FIFA.
Prema navodima lokalne policije, koja je danas objavila da sprovodi detaljnu istragu pošto je pronađeno beživotno telo u ulici gde je Rob živeo. Uprkos tome da nadležni organi još uvek nisu javno potvrdili identitet osobe koja je umrla, izvori bliski FS Holandije objavili su medijima da je reč o poznatom sudiji.
Tob Diperink je unazad godinama bio među uglednim arbitrima holandskog profesionalnog fudbalu. Prvi put je u Erediviziji delio pravdu pre devet godina, ali se kasnije probio do maestralnog video asistenta sudija (VAR) na međunarodnoj sceni. Prethodnog leta je činio sudijski tima na Evropskom prvenstvu 2024. godine, gde je obavljao VAR dužnosti u više mečeva.
Photo: Pieter van der Woude / imago sportfotodienst / Profimedia
Međutim, karijeru Diperinka je obeležio skandal i prekid saradnje sa Međunarodnom fudbalskom federacijom (FIFA). Naime, on je bio viđen među putnicima na tekuće Svetsko prvenstvo 2026. godine u SAD, Meksiku i Kanadi, ali ga je FIFA odstranila sa liste posle skandala u Londonu u aprilu ove godine.
Diperink je tada bio priveden pod sumnjom za seksualno nedolično ponašanje prema maloletnom licu, ali je britanska policija ubrzo zatvorila slučaj usled nedostatka dokaza. Iako je istraga obustavljena, FIFA je ostala dosledna prvobitnoj odluci i nije ga vratila među putnike na šampionat sveta.
- Odlaskom Roba, sudijska zajednica gubi cenjenog arbitra sa velikim međunarodnim iskustvom, ali pre svega gubimo sjajnog kolegu. Naše misli su uz njegovu porodicu, prijatelje i sve koji su mu bili bliski - pisalo je u saopštenju FS Holandije.
Podsećanje: In memoriam - Siniša Mihajlović
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
HRABRO ZA NASTAVAK EVROPSKOG SNA: Vojvodina juri gol zaostatka na "Grupama areni"
Vojvodina će ove večeri na "Grupama areni" (20.15) pokušati da nadoknadi gol zaostatka protiv Ferencvaroša i izbori plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Mađarski šampion iz prethodnih godina slavio je sa 2:1 u Novom Sadu, pa pred svojim navijačima ima lepu priliku da završi započeti posao i obezbedi dvomeč sa holandskim Tventeom.
16. 07. 2026. u 07:00
KO KAŽE DA SU NEPOBEDIVI! Prvak Evrope šokirao dvostrukog šampiona sveta i ostavio ga bez finala Mundijala! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Španije igraće u finalu Svetskog prvenstva, pošto je savladala selekciju Francuske rezultatom 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. u 22:59
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)