MESI ISPISAO ISTORIJU PRIMERE
JEDAN od najboljih fudbalera svih vremena Leo Mesi postao je prvi fudbaler u istoriji La Lige koji je u jednoj sezoni postigao najmanje 20 golova, uz isto toliko asistencija.
foto: EPA
As Barselone je u subotu uveče ostvario 20. asistenciju, kada je na gostovanju protiv Valjadolida sjajno proigrao Artura Vidala za jedini gol na meču.
Jedini igrač koji je dosad imao barem 20 asistencija u sezoni bio je nekadašnji Mesijev saigrač Ćavi, koji je taj podvig ostvario u sezoni 2008/09, dok je Mesijev podvig u ligama petice uspeo da ostvari samo Tijenri Anri, koji je u legendarnoj Arsenalovoj sezoni 2002/03. postigao 24 gola uz 20 asistencija.
BLOKBASTER U MADRIDU: Real nikad nije bio ranjiviji pred obračun sa šestostrukim prvakom Evrope koji bi to morao znati iskoristiti
PONOVO ćemo imati priliku da uživamo u obračunu dve evropska giganta kada u četvrtfinalu Lige šampiona koplja budu ukrstili Real Madrid i Bajern Minhen, a prvi susret ovog dvomeča, odnosno 29. ikada između ovih rivala, biće odigran večeras na "Santijago Bernabeu" od 21.00.
07. 04. 2026. u 07:00 >> 10:44
NIKOLA JOKIĆ ZAPANjIO HRVATE! Ne mogu da veruju šta je Srbin upravo uradio, odmah su ga stavili na naslovne strane
Nikola Jokić briljira na NBA parketima, drugu godinu zaredom je obezbedio da će, kako god da odigra do plej-ofa, završiti ligaški deo sezone za tripl-dabl prosekom u statistici. A ono što je uradio minule noći - završilo je čak i na naslovnim stranama hrvatskih medija.
07. 04. 2026. u 13:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)