REAL APELUJE NA NAVIJAČE: Nema proslave titule
FUDBALSKI klub Real apelovao je danas na svoje navijače da se ne okupljaju na uobičajenim mestima za proslave u Madridu ako taj klub osvoji titulu šampiona.
Foto: AP
Taj apel usledio je dan nakon što je Real pobedio Granadu sa 2:1 i prišao na samo dva boda od svoje prve titule u poslednje tri godine. Pobeda protiv Viljareala u četvrtak će biti dovoljna Realu da osigura 34. titulu.
Real ima četiri boda više od drugoplasirane Barselone dva kola pre kraja šampionata.
- Svi smo svesni teške situacije koju proživljavamo i napora koji se ulažu u celom društvu kako bi se suzbio uticaj pandemije korona virusa. Fudbal takođe igra svoju ulogu u tome i uz pomoć svih smo uspeli da nastavimo takmičenje u izuzetno složenim okolnostima", naveo je Real.
- Svi mi moramo dati svoj doprinos, kao što je to bio slučaj do sada, i pokazati najveću odgovornost da izbegnemo rizik od zaraze", dodaje se u saopštenju Reala.
Klub je naveo i da igrači takođe neće posećivati mesta za proslave u prestonici Španije.
- Real unapred zahvaljuje članovima i navijačima na razumevanju. Sav trud i rad koji su uložili naši igrači, stručni štab i klub u postizanju tog mogućeg uspeha, uložen je s ciljem da trijumf podelimo s našim navijačima, ali svesni smo da nas trenutna situacija obavezuje da maksimizujemo sve potrebne mere predostrožnosti", naveo je Real.
Klub je istakao i da je njegova dužnost bila da izda ovaj apel jer "svaki mogući trijumf koji uključuje naš tim ne sme biti veliki korak unazad u bitki koju svi vodimo protiv pandemije".
Španija je bila jedna od najteže pogođenih zemalja zbog pandemije korona virusa sa gotovo 250.000 potvrđenih slučajeva i više od 28.000 smrti.
Barselona je osvojila titulu prvaka Španije u osam od poslednjih 11 sezona, uključujući poslednje dve. Real je poslednji put podigao pehar šampiona 2017. godine.
GRADSKI DERBI ZA MESTO U FINALU: Arsenal ima prednost iz prvog meča, ali "plavci" se neće predati bez velike borbe
Arsenal i Čelsi sastaju se u revanšu polufinala EFL kupa na "Emirejtsu", a domaći tim u Londonu ima blagu, ali vrednu prednost iz prvog meča. "Tobdžije" su na "Stamford bridžu" slavile sa 3:2 i sada im je dovoljan i remi kako bi izborile plasman u finale i napale prvi trofej ove sezone.
03. 02. 2026. u 07:00
OPET JE ZGROZILA RUSIJU: Evo šta je sad uradila teniserka iz Ukrajine kojoj je Hrvatska u srcu
Otkako je rat u Ukrajini izbio početkom 2022, Rusija je dugo, kada se o svetskim sportskim vestima radi, bila spominjana samo kao strana koja trpi sankcije zbog pomenute vojne intervencije. Ali jedna ukrajinska teniserka se (ponovo) pobrinula za drugačije vesti. I iznervirala Ruse, iznova.
03. 02. 2026. u 15:34
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)