LIGA EVROPE: Sevilja juri šesti pehar
NE postoji ekipa na Starom kontinentu kojoj Liga Evrope prija kao Sevilji.
Foto: EPA-EFE/JOSE MANUEL VIDAL
Apsolutni rekorer po broju titula (5) u drugom po jačini takmičenju u Evropi ove sezone ima šansu da uveća taj saldo i ove godine, a prva naredna prepreka na tom putu će biti Vulvsi sa kojima igraju večeras (21.00) u Duizburgu, jednom od četiri grada domaćina fajnal-ejta LE.
Oslabljena neigranjem Nemanje Gudelja, Sevilja duel sa ostvrskim timom dočekuje u dobrom raspoloženju, posle izbacivanja jednog od favorita, Rome, a zanimljivo je da na poslednjih 18 utakmica nije poražena (po devet pobeda i remija). Ipak, na drugoj strani ih očekuju silno motivisani Vulvsi koji su se posle 48 godina našli u završnici nekog evropskog takmičenja.
- Bila je ovo dugačka sezona, prešli smo ogroman put. Čeka nas duel sa sjajnim protivnikom, biće teško ali moramo da uložimo poslednji napor - rekao je trener Vulverhemptona, Nuno Espirito Santo, čiji će tim u slučaju da slavi večeras igrati sa Mančester junajtedom koji je bio bolji od Kopenhagena (1:0).
Drugi deo kostura čine Inter i Bajer (trijumf italijanskog kluba 2:1), kao Bazel i Šahtjor koji će snage odmeriti večeras (21.00) u Gelzenkirhenu.
Svi mečevi u Nemačkoj se igraju bez publike, a finale Lige evrope je zakazano za 21. avgust u Kelnu.
Preporučujemo
MATIĆ NAJBLIŽI PEHARU: Junajted i Inter favoriti za osvajanje Lige Evrope
07. 08. 2020. u 21:34
POZNATI SVI PAROVI ČETVRTFINALA: Vulverhempton izbacio Olimpijakos, Bazel siguran
06. 08. 2020. u 23:06
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
JUČE SMO PROŠLI! Evo TIP tiketa za ponedeljak
ZA početak nove radne nedelje smo vam spremili sledeće predloge.
08. 06. 2026. u 07:30
FRATAR IZ MOSTARA ZGROZIO CEO REGION! "Laž je da se Bosna i Hercegovina plasirala na Svetsko prvenstvo"
Svetsko prvenstvo u fudbalu u SAD, Meksiku i Kanadi samo što nije počelo, a prva utakmica između Meksika i Južne Afrike zakazana je za 11. jun. Kako to obično biva pred velike sportske smotre, fudbal je postao glavna tema svih generacija, ali pažnju javnosti je, umesto sportskih prognoza, privukla jedna oštra i neočekivana izjava iz Mostara.
09. 06. 2026. u 10:05 >> 11:32
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)