TIJAGO SILVA: Godine su samo broj u dokumentu
BRAZILSKI fudbaler i igrač Čelsija Tijago Silva izjavio je danas da su godine samo broj i da ga ne brine brzina engleske Premijer lige.

foto: FK Čelsi
"Godine su samo broj u dokumentu. Uopšte se ne brinem zbog brzine (Premijer lige). Fizički se osećam mlado i dobro sam pripremljen", rekao je 36-godišnji Brazilac, preneo je Bi-Bi-Si.
Silva je prošlog meseca potpisao za Čelsi, nakon što je sa Pari Sen Žermenom osvojio sedam uzastopnih titula prvaka Francuske.
"Ovo je sjajna prilika koju su mi pružili Čelsi i trener Frenk Lamapard. Ne želim da ih izneverim", rekao je Silva.
Silva bi trebalo da učvrsti odbranu Čelzija, koji je prošle sezone primio najviše golova nego bilo koji tim među prvih deset u Premijer ligi.
"Nadam se da ću uspeti da svoje iskustvo prenesem na ove mlade momke, i da ćemo biti mnogo bolji u odbrani", naveo je on.
Silva dugo sebe nije video u Premijer ligi zbog stila fudbala koji se igra u Engleskoj.
"Nisam imao nikakvu želju da igram u Engleskoj. Duge lopte, centaršutevi i udarci iz daljine su za mene težak način igranja. Uvek sam želeo da igram sa loptom na zemlji. Međutim prvenstvo se razvilo, ima mnogo više tehničkog fudbala. Malo po malo, to me osvojilo", rekao je Silva.
Tijago Silva će debitovati za Čelsi sutra, u kup meču protiv Barnslija.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo

DERBI PRIPAO LIVERPULU: Mane presudio Čelsiju, kardinalana greška Kepe (VIDEO)
20. 09. 2020. u 19:47

PONOVO NA MESTU USPEHA: Branislava Ivanovića lekarski pregledi dele od potpisa!
11. 09. 2020. u 17:19

ČELSI NE RAČUNA NA BELGIJANCA: Batšuaji na pozajmici u Kristal Palasu
10. 09. 2020. u 19:52

VLAHOVIĆ ZA PREKID JUVEOVE CRNE SERIJE: Real Madrid je u odličnom ritmu, a niz pobeda kod kuće uliva strah u kosti svim protivnicima
Real Madrid i Juventus sastaju se u velikom evropskom klasiku koji uvek nosi posebnu težinu, bez obzira na formu ili trenutni položaj u grupi.
22. 10. 2025. u 08:34

ĐOKOVIĆ DONEO ŠOK ODLUKU: Ovo je malo ko očekivao pred kraj sezone
Novak Đoković jedoneo odluku koja će mnoge razočarati.
21. 10. 2025. u 20:03 >> 21:47

GOVORIO SAM "NEMOJ", NIJE ME POSLUŠAO: Hasan prodao kuću, sin mu se kockao - "To su zlatni geni"
“Nemoj to sine, tata je prošao sve”
22. 10. 2025. u 10:27
Komentari (0)