BIVŠI FUDBALSKI SUDIJA RAKA ĐUROVIĆ ZA "NOVOSTI": Sudija morao da "dosađuje" pre kornera
GLAVNI sudija 163. večitog derbija je morao da bude konkretniji pre izvođenja Zvezdinog kornera koji je prethodio penalu i izjednačujućem golu.

FOTO: N. Paraušić
Ovo je za "Novosti" izjavio dugogodišnji srpski arbitar Rade Đurović, ekspert za suđenje i čovek koji je "milion" puta bio u istim ili sličnim situacijama tokom aktivne karijere.
- Preporuka sudijama je da pre izvođenja udaraca iz ugla i sličnih prekida budu uporni, skoro i dosadni kod igrača oba tima i da im nekoliko puta ponove da vide šta rade pre dolaska lopte u šesnaesterac. Navika svih fudbalera je da se "dave", vuku za dresove ili prave i grublje startove pre udarca iz ugla. Zato je obaveza glavnog arbitra da skrene pažnju i bude uporan - kaže Đurović.
SEĆANjE NA KRUŠEVAC
PODSETIO je Rade Đurović i na meč 1. kola Superlige Napredak - Partizan (1:3) koji je rešen sličnim penalom kao nedeljni derbi i kada je Zvezda prva počela rat saopštenjima za ovu napaćenu godinu.
- Još tada sam rekao da je sudija Grujić imao sve elemente da dosudi kazneni udarac, ali i da nisam bio siguran da li bi ga sudio da se desilo u šesnaestercu Partizana - kaže Đurović.
Kada je Miloš Jojić već napravio očigledan penal, Đurović je primetio još jedan važan detalj.
- Videlo se da je Jojić, pokupio gospodske manire iz Nemačke. Odmah je mirno prihvatio odluku i skoro da sam ubeđen da bilo koji drugi akter derbija ne bi reagovao kao Jojić. Nažalost, naše sudije imaju jednu lošu naviku, da pravdu dele shodno rezultatu na utakmici i jačini rivala. Zato mi se nekako čini da sudija ne bi svirao onaj penal za Zvezdu da je rezultat u tom momentu bio 0:0 - tvrdi Đurović.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo

BRAZIL VEĆ IMA JEDNOG ČETVRTFINALISTU: Palmeiras je boqe plasiran u Seriji A, ali ne ide mu u poslednje vreme protiv Botafoga
U svebrazilskom derbiju osmine finala svetskog klupskog prvenstva sastaće se Palmeiras i Botafogo.
28. 06. 2025. u 08:00 >> 23:04

CRNA GORA I BOSNA U NEVERICI: Njihovi reprezentativci Ivanić i Krunić pevali srpsku himnu "Bože pravde"! (VIDEO)
Crvena zvezda i Zenit iz Sankt Peterburga sastali su se u Rusiji kako bi odigrali u prijateljsku utakmicu, a jedan detalj sa ovog susreta privukao je pažnju i pre prvog sudijskog zvižduka.
29. 06. 2025. u 18:52

"SLAGALICA" OVO NE PAMTI: Takmičar od besa polupao taster
KVIZ "Slagalica" retko ima nesvakidašnje situacije tokom emitovanja, ali se neobični trenuci dešavaju, kao i u svakom programu uživo.
29. 06. 2025. u 14:51
Komentari (0)