GOLOVI KAKVI SE RETKO VIĐAJU: Zvezdin Ben bio akter meča na kome su postignuta dva spektakularna pogotka (VIDEO)
MEČ kvalifikacija za Afrički kup nacija između Kenije i Komorskih Ostrva obeležila su dva neverovatana gola.
Foto: Printskrin Youtube/ Africa Champions
Utakmica je okončana bez pobednika (1:1), a saigrač Zvezdinog fudbalera, El Fardua Bena izveo je pravu majstoriju iz slobodnog udarca.
Jusuf Mčangama, član Gengana je tukao iz ozbiljne udaljenosti. To je uradio toliko uvrnutim felšom da je i golman Kenije bio potpuno zbunjen.
Delovalo je da je lopta nekog zakačila u živom zidu, zbog toga je i došlo do rasprave, ali se lopta tako neprirodno zarotirala da je golmanu Otijenu iz HIFK Helsinkija preostalo samo da je pogledom isprati.
Ipak, Mčangama je na kraju bio tragičar, pošto je zaradio crveni karton i tako brojčano slabiji Komori nisu izdržali, pa je remi Keniji doneo Džume i to pogotkom makazacama.
Posle ove utakmice Komorska Ostrva su prva na tabeli sa pet bodova nakon tri odigrana kola, dok Kenija zauzima drugo mesto sa dva boda manje.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
(Telegraf)
BLOKBASTER U MADRIDU: Real nikad nije bio ranjiviji pred obračun sa šestostrukim prvakom Evrope koji bi to morao znati iskoristiti
PONOVO ćemo imati priliku da uživamo u obračunu dve evropska giganta kada u četvrtfinalu Lige šampiona koplja budu ukrstili Real Madrid i Bajern Minhen, a prvi susret ovog dvomeča, odnosno 29. ikada između ovih rivala, biće odigran večeras na "Santijago Bernabeu" od 21.00.
07. 04. 2026. u 07:00 >> 10:44
RADUJU SE I SRBI, KAKO I NE BI - JOŠ PAMTE SVOJ JURIŠ NA AMBASADU! Fudbaleri DR Konga postavili zahtev: ON mora sa nama na Svetsko prvenstvo
Najnovije vesti iz fudbala su izuzetno zanimljive. Srbija, kao što je poznato, ne ide na FIFA Svetsko prvenstvo 2026 čiji su domaćini Sjedinjene Američke Države, Kanada i Meksiko, ali jedan čovek koji će tamo otići - i te kako ima veze i sa Srbima.
07. 04. 2026. u 18:20
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)