FA KUP: MITAR PROŠAO POSLE PRODUŽETAKA Bane ispao na penale
IAKO je već viđen na izlaznim vratima Fulama, što zbog klupske nediscipline, a više zbog neuklapanja u koncepciju "vrhunskog stručnjaka" Skota Parkera, Aleksandar Mitrović dobio je priliku u FA Kupu i opravdao očekivanja.
EPA-EFE/Frank Augstein
Srpski reprezentativac bio je asistent ridu kod prvog gola kotidžersa, a samo tri minuta kasnije, na krilima tog gola Fulam je stigao i do drugog koje je delo Neskensa Kebana.
Nekadanji kapiten orlova Branislav Ivanović nije bio Mitrovićeve sreće, njegov VBA zaustavljen je u trećoj rundi najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu.
Izanbranici Sema Olardajsa nisu se dobro proveli na gostovanju trećeligašu Blekpulu, pošto su eliminisani na penale.
Ivanović je igrao do 72. minuta.
Iznenađenja su priredili i Vikomb protiv Prestona (4:1) odnosno Donkaster protiv Blekberna (1:0), dok su Lester, Bornmaut i Svonsi bil isigurni u gostima protiv slabijih ekipa. Barnli je na jedvite jade posle penala izbacio Em-Kej donse, a dalje idu i oba Šefilda.
FA KUP, REZULTATI 3. KOLA
Borhem Vud - Milvol 0:2
Everton - Roteram 2:1
Luton - Reding 1:0
Norič - Koventri 2:0
Notingem Forest - Kardif 1:0
Čorli - Derbi 2:0
Blekburn - Donkaster 0:1
Blekpul - Vest Brom 2:2 (Blekpul slavio posle penala)
Bristol Rovers - Šefild junajted 2:3
Barnli - MK Dons 1:1 (Barnli slavio posle penala)
Eksiter - Šefild Venzdej 0:1
Oldam - Bornmut 1:3
KPR - Fulam 0:2 (0:0 posle 90 minuta)
Stivenidž - Svonsi 0:2
Stouk - Lester 0:4
Vikomb - Preston 4:1
Pratite Novosti sport i na Fejsbuku
Preporučujemo
VRAĆA SE U TRKU ZA SELEKTORA: Milojević se nalazi pred otkazom u Saudijskoj Arabiji
09. 01. 2021. u 18:44
ČETIRI GOLA ZA 15 MINUTA: sjajan derbi u Primeri, pobeda Sevilje uz het-trik Nesirija
09. 01. 2021. u 16:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za petak
REDAKCIJA Tipa vam je za danas pripremila sledeće predloge.
24. 07. 2026. u 06:30
AJAKS NE PRAŠTA PROMAŠAJE! Vojvodina se herojski držala, ali je četvorostruki prvak Evrope delio lekcije na „Karađorđu“!
Fudbaleri Vojvodine poraženi su od golandskog Ajaksa rezultatom 1:4 (1:2), u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacije za Ligu konferencija.
23. 07. 2026. u 21:53
Srbin autom "pregazio" Dunav i stigao do Hrvatske "ilegalno" - kad moćna reka presuši (FOTO)
POSEBNU pažnju privukao je vozač automobila sa srpskim registarskim oznakama, koji je preko gotovo isušenog dela korita stigao do Vukovarske ade.
24. 07. 2026. u 20:35 >> 20:36
Komentari (0)