FINALE SP ZA KLUBOVE Bavarci jure maksimalu
SILNI Bavarci pucaju na sezonsku maksimalu, Meksikanci se bore za slavu i prvenac. Fudbaleri Bajerna i Tigresa danas (19.00, RTS) se u Kataru, u velikom finalu, bore za pehar najboljeg kluba na svetu.

FOTO: AP/Tanjug
Evropski prvak je izraziti favorit u ovom duelu, a imaće i ogroman motiv da pobedom osvoji sve što se osvojiti može u sezoni i sa šestom krunom u sezoni izjednače rekord Gvardioline Barselone iz 2011.
Dominacija Evropljana u svetskom prvenstvu za klubove ubedljiva je u poslednjih sedam godina, timovi sa drugih kontinenata nisu mogli u ovom periodu da "opepele".
Sedmostruki prvak Meksika Tigres, kome je ovo prvo finale, pokušaće da prekine tu tradiciju. Prvak Centralne Amerike već je napravio iznenađenje eliminacijom brazilskog Palmeirasa.
Najveći adut "tigrova" je iskusni francuski napadač Pjer-Andre Žinjak, najbolji strelac turnira sa tri pogotka (dva meča). Sa druge strane, Robert Levandovski je dao dva gola (jedan meč).
Preporučujemo

TIGRES ČEKA BAJERN ILI AL AHLI: Meksikanci prvi finalisti svetskog klupskog prvenstva
07. 02. 2021. u 21:52

NE MOŽE SE TAKO PROTIV REALA: Arsenal bez klasičnog napadača nema šta da traži u dvomeču sa "kraljevskim klubom"
PRVI meč četvrtfinala Lige šampiona večeras će odigrati Arsenal i Real Madrid koji ukrštaju koplja na "Emirejtsu" od 21.00.
08. 04. 2025. u 08:45

ŠOK U NBA LIGI! Otpušten Majkl Meloun, trener Nikole Jokića u Denver nagetsima - i to u poslednjoj nedelji pred plej-of!
Nikola Jokić je obično taj koji šokira svetsku košarkašku javnost zbog onog što radi u dresu Denver nagetsa, ali su NBA ligu danas potresle najnovije vesti iz Kolorada koje glase: uprava pomenutog kluba za kog igra srpski centar otpustila je Majkla Melouna, trenera koji je odveo ekipu do jedine šampionske titule, ali koji je trenutno sa timom u seriji od četiri poraza i pitanje je da li će izboriti direktan plasman u plej-of.
08. 04. 2025. u 19:54 >> 20:11

PREGLASNI DOK VODE LjUBAV Komšije Mime Karadžića htele da sazovu savet: "Viđamo Mimu, starog vuka, kako da ne"
GLUMAC Mima Karadžić uživa već neko vreme sa četiri decenije mlađom Natašom Stanić.
08. 04. 2025. u 12:13
Komentari (0)