BAJERN OSVOJIO SVE: Pavar doneo šesti trofej u sezoni

Olja Mrkić

11. 02. 2021. u 21:18

GOLOM Benžamena Pavara u 59. minutu finala protiv meksičkog Tigresa, Bajern Minhen je postao klupski šampion sveta u fudbalu.

БАЈЕРН ОСВОЈИО СВЕ: Павар донео шести трофеј у сезони

Foto: EPA-EFE/LARS BARON

Bajernu je ovo druga titula šampiona sveta otkad je takmičenje pod okriljem FIFA, četvrta ukupno računajući i interkontinentalni kup. Time su se Bavarci izjednačili sa Milanom na deobi drugog mesta iza neprikosnovenog Real Madrida koji ima sedam titula.

Bio je ovo inače šesti trofej nemačkog tima u sezoni, nakon što su osvojili nemačko prvenstvo, Kup i Superkup, Ligu šampiona i evropski Superkup.

Tigrgesu ostaje za utehu što su u finalu pružili jači otpor nego to se očekivalo, čak i ako je Bajern igrao bez četvorice prvotimaca, trojice koja su van stroja bili zbog korone (Gorecka, Martinez i Miler) i jednog zbog tragedije bivše devojke (Boateng), kao i što su prvi finalista iz zone KONKAKAF.

Egipatski Al Ahli je osvoji otreće mesto pobedom od 3:2 nad Palmeirasom.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ON SE BOGA NE BOJI! Ukrajina u šoku zbog Ševčenka

"ON SE BOGA NE BOJI!" Ukrajina u šoku zbog Ševčenka

Otkako je 2022. počeo rat u Ukrajini, koji Rusija zove "Specijalna vojna operacija", pravo je čudo da ukrajinski sport opstaje i na domaćoj, i na međunarodnoj sceni. Jer, samo živeti u takvim uslovima nije lako, a kamoli trenirati i nadmetati se. Pa opet, iako postoje čak i internacionalni uspesi ukrajinskih sportista, postoje i razdori. Ovo je svedočanstvo o jednom od njih - i u centru pažnje je jedna od istinskih legendi ukrajine, Andrej Ševčenko.

01. 09. 2025. u 15:24

Komentari (0)

OSVOJITE AUTOMOBIL I MNOGE DRUGE VREDNE NAGRADE!