AGUERO JE BIRAO SRCEM: Argentinac će konačno zaigrati sa kumom Lionelom Mesijem?
ARGENTINSKI fudbaler Serhio Aguero karijeru će nastaviti u Barseloni, ako je verovati katalonskom lisu "Sport".
Foto: EPA-EFE/Julio Cesar Guimaraes
Kako se navodi sjajni napadač i Katalnci su se načelno dogovorili i Aguero će zaigrati sa kumom Lionelom Mesijem.
Kun je u ovoj situaciji birao srcem, pošto će morati da pristane na znatno manju platu od one koju je imao u Mančester sitiju - 12.000.000 evra.
Godine su razlog, a ima ih 33 zbog čega bi u bilo kom klubu dobio manju platu. Za njega je postojalo još interesovanja, ali je on želeo da igra samo sa Mesijem.
"Sport" ističe i da je Aguero dobio ugovor na dve godine. Zbog toga je čak i dodatno snizio finansijske prohteve u odnosu na one početne.
Navodi se da je šef stručnog štaba Ronald Kuman dolazak Aguera odobrio tek nakon što mu je obećano da to neće značiti i kraj pregovora sa Mamefisom Depajom kome ističe ugovor sa lionskim Olimpikom.
Nema sumnje da će Aguero biti veliko pojačanje, bez obzira na to što ove sezone nije puno igrao za "građan" sa kojima je osovjio petu titulu Premijer lige.
Argentinac je za 10 sezona u Sitiju odigrao 388 utakmica i postigao 258 golova.
Pored Aguera u Barselonu bi kao slobodan igrač trebalo da stigne i Erik Garsija, još uvek član kluba sa "Etihada".
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
DOMAĆI ZADATAK NA TEMU "TRENERSKI POSAO": Kerik radi sjajne stvari na klupi Junjateda koji je sve bliži plasmanu u Ligi šampiona!
OD dolaska nekadašnjeg "vojnika" Ser Aleksa Fergusona Junajted igra odlično, popeo se na treće mesto, a večeras ga očekuje još jedan veoma težak zadatak jer gostuje na "Vitalitiju" gde će ga dočekati razigrani Bornmut (21.00).
20. 03. 2026. u 07:10
PUTIN JE UPRAVO KLEKNUO PRED NjIM! Ovo ni u crkvi nije uradio predsednik Rusije (VIDEO)
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i - sportske događaje. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" vezane su za Italiju. U toj zemlji je okončan spektakl - Zimske paraolimpijske igre 2026, a tamo su Rusi uradili ono što Zapad nije mogao ni da sanja. A ruski predsednik Vladimir Putin je zbog toga i te kako oduševljen, te je rešio da nestvarne heroje hitno odlikuje. Pred jednim od njih je i kleknuo.
19. 03. 2026. u 19:58
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)