PREMINUO ŠANDOR PUL: Fudbalski svet ostao bez jednog od najboljih (FOTO)
FUDBALSKI svet zadesila je još jedna iznenadna smrt - u 65. godini preminuo je nekada najbolji sudija sveta Šandor Pul.
EPA/EFE
Mađarski arbitar obelžio je suđenje krajem prošlog veka, kada je delio pravdu u finalu svetskog prvenstva 1994. godine u SAD između Brazila i Italije, kao i finale Lige šampiona 1997. između Borusije Dortmund i Juventusa. Istim rivalima sudio je u finalu kupa UEFA 1993.
Zanimljivo je da je tokom finala Mundijala, u kome je Brazil osvojio svoju četvrtu titulu prvaka sveta izgubio četiri i po kilograma zbog teških meteoroloških prilika - meč je igran u Kaliforniji usred leta s početkom u podne.
Tokom Evropskog prvenstva 1996. u Engleskoj bio je glavni sudija na polufinalnoj utakmici Engleska - Nemačka, posle koje mu je Pol Gaskojn poklonio dres u znak poštovanja, iako je selekcija gordog albiona eliminisana na penale.
Četiri puta zaredom biran je za najboljeg fudbalskog sudiju na svetu i to od 1994. do 1997. godine.
Sudijsku karijeru završio je 2000. godine posle čega je jedno vreme bio potpredsednik FS Mađarske, zatim i sudijske organizacije naših severnih suseda, a poslednjih nekoliko godina stručni konsultant u TV emisijama posvećenim fudbalu.
Nedavno je preležao kovid, ali nema informacija da je njegova smrt uzrokovana infekcijom opakim virusom.
EPA/EFE
Preporučujemo
NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za četvrtak
REDAKCIJA Tipa vam je za danas pripremila sledeće predloge.
26. 03. 2026. u 06:59
NOVAK ĐOKOVIĆ GLEDA I NE VERUJE: Evo šta je upravo uradio Rafael Nadal
Najnovije vesti iz tenisa tiču se i jednog od najboljih koji se ikada bavio "belim sportom". Novak Đoković je na vrhu te liste, a njegov "prvi pratilac" i, uz Rodžera Federera, najveći rival, Rafael Nadal, danas je baš ponosan.
25. 03. 2026. u 20:06
IRAN POSLAO JAVNU PORUKU SRBIJI: "Vi i mi smo simbol otpora i prkosa - ostaćemo jaki i ujedinjeni"
"OD BEOGRADA do Teherana, vidljiv je isti obrazac nasilja i nepoštovanja međunarodnog prava i ljudskih života."
25. 03. 2026. u 20:54
Komentari (0)