DINO RAĐA: Jokić će biti najbolji ikad
LEGENDA jugoslovenske i hrvatske košarke Dino Rađa rekao je da je Nikola Jokić zasluženo poneo titulu MVP igrača NBa lige, ali se nije zaustavio na tome, on smatra da srpski centar može da postane najbolji evropski košarkaš svih vremena.
FOTO: AP
– Reč je o unikatnom talentu koji košarku vidi sasvim drugačije. Momak ima neverovatnu košarkašku inteligenciju i to se jako retko viđa. Dončić i on imaju strašan košarkaški IQ, a s tim se rađaš, to ne može da se nauči. Igrači, koliko god trenirali, mogu podići neke segmente svoje igre isključivo na temelju fanatizma i rada na sebi, ali ono što ova dvojica imaju, s tim se rađaš. Odigrao je sezonu bez mrlje i od srca mu čestitam - rekao je Rađa koji je u NBA igrao četiri sezone za Boston, a biran je u drugu ruki petorku lige 1994. godine.
Rađa veruje da je Jokić na putu da postane najbolji Evropljanin svih vremena, ali da bi se to i ostvarilo mora da ostane gladan uspeha, poput Držena Petrovića.
– Jokić može da postane najbolji Evropljanin ikad, ali sve zavisi od njega, hoće li kao Dražen biti gladan ili će se zadovoljiti ovim. Ako ovo drugo bude slučaj, ne vidim ko može da ga spreči u tome - zaključio je član springfildske Kuće slavnih.
Preporučujemo
SRAMNA PORUKA SIKSERSA: Ignorišu izbor Jokića, za njih je Embid MVP?! (FOTO)
09. 06. 2021. u 19:56
JOKIĆ JE MVP - OGLASIO SE SLOBODAN ŠARENAC: Tvit dana sportskog komentatora
09. 06. 2021. u 15:28
"GOREĆE" NOU KAMP: Barsa dočekuje razigrani Atletiko u meču koji ima ozbiljan uticaj na borbu za titulu
BARSELONA i Atletiko Madrid sudariće se u utorak uveče na „Kamp Nou“ (21.00) u meču koji može ozbiljno da pomeri ravnotežu u borbi za titulu. Katalonci brane prvo mesto, dok „jorgandžije“ jure osmi uzastopni trijumf u svim takmičenjima koji bi ih izjednačio sa Barsom po broju osvojenih bodova.
02. 12. 2025. u 07:30
"GDE JE SAD ONA MALA?!" Srbija pobedila Španiju na Svetskom prvenstvu, a evo šta su srpske rukometašice potom uradile u svlačionici (VIDEO)
Srbija i Španija pružile su istinski rukometni spektakl na rukometnom prvenstvu sveta za žene, a naše devojke su i te kako umele da proslave veliki podvig.
02. 12. 2025. u 19:33
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)