NIKOS REKAO ZBOGOM: Zisis u 37. godini završio karijeru
GRČKI košarkaš Nikos Zisis okončao je igračku karijeru u 37. godini nakon 21 sezone.

Foto: N.Paraušić
Zisis se penzionisao u dresu AEK-a u kom je i debitovao u seniorskoj konkurenciji 2000. godine.
Sjajni plejmejker je osim za AEK igrao za Beneton, CSKA, Sijenu, Bilbao, Uniks, Fenerbahče, Bamberg i Huventud.
U klupskoj konkurenciji osvojio je čak 25 trofeja, od kjojih je svakako najzanačajnija titula Evrolige sa moskovskim CSKA 2008. godine.
Ovaj 197 centimetara visoki bek ostavio je dubok trag i reprezentacije Grčke sa kojom ima zlatnu (2005) i bronzanu medalju (2009) sa evropskih prvenstva i srebrno odličje sa Svetskog prvenstva u Japanu 2006.
Povodom završetka košarkaške karijere Zisisa, na svom Instragram profilu oglasio se njegov dugogodišnji saigrač i veliki prijatelj Vasilis Spanulis.
"Čestitam ti na velikoj karijeri. Ti si uzoran sportista i porodičan čovek. Tvoja ljubav, posvećenost i pobednički duh su inspiracija mnogim ljudima. Ponosam sam što sam bio uz tebe tokom karijere“, poručio je Spanulis.
Preporučujemo

NISU BEZ RAZLOGA ELIMINISALI ZVEZDU: "Legende" osvojile bod na početku Lige šampiona, isto sanjaju i protiv silovitog Bajerna
JEDAN od manje zanimljivijih mečeva drugog kola Lige šampiona biće odigran na Kipru gde će debitant Pafos dočekati šestostrukog prvaka Evrope, Bajern iz Minhena (21.00).
30. 09. 2025. u 07:30

RUSI SLAVE: Rusija dobila sjajnu vest iz Srbije
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, u sportskom smislu bila sklonjena sa međunarodne scene, osim nekoliko izuzetaka. Ali najnovije vesti su potpuno drugačije.
30. 09. 2025. u 12:50

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)