OSTOJA MIJAILOVIĆ O PROJEKTU PARTIZANA: Ponosan sam što sam predsednik kluba koji trenira košarkaška legenda
PREDSEDNIK Partizana Ostoja Mijailović govorio je za izraelske medije o projektu crno-belih, na čijoj klupi će sedeti najtrofejniji evropski trener - Željko Obradović.
FOTO: Arhiva novosti
Tamošnje medije je najviše zanimalo to što je Partizan doveo perspektivnog Jama Madara. Ipak, Mijailović je pričao o celokupnom projektu.
- Željko i ja smo prijatelji dugi niz godina. Od mog prvog dana u klubu ambicija mi je bila da ga vratim tamo gde je sve počelo. Željko je veliki obožavatelj kluba, a naše ambicije u ovom trenutku jednake su njegovim ambicijama – vratiti Partizan na vrh. Ponosan sam što sam predsednik kluba koji trenira košarkaška legenda - rekao je Mijailović.
Prvi čovek crno-belih smatra da je srpska košarka dobila mnogo povratkom čoveka koji je osvojio devet titula Evrolige.
- Glavni dobitnik je Partizan, ali ništa manje ne dobija ni srpska košarka u celini, koja je bila u padu. Čak je i Jadranska liga izgubila zagarantovanu kartu za Evroligu. Siguran sam da će njegov dolazak imati pozitivan uticaj na Evroligu. Srbija je jedan od najvažnijih košarkaških centara. Ali na ovaj način to će biti još važnije.
FOTO: Arhiva novosti
Mijaliović navodi da bi Partizan, zajedno sa Crvenom zvezdom, trebalo da bude učesnik najkvalitetnijeg košarkaškog evropskog takmičenja.
- Srbija je zemlja koja je luda za košarkom. Utakmice između nas i Crvene zvezde fasciniraju medije. To su utakmice sa 20.000 gledalaca, a na kraju dana sport živi od televizijskih prava i emitovanja. Mislim da naša dva velika srpska kluba zajedno mogu mnogo doprineti Evroligi - zaključio je prvi čovek kluba iz Humske.
Preporučujemo
OSMO POJAČANjE PARTIZANA: Crno-beli iz Amerike vratili sina svoje legende! (VIDEO)
23. 08. 2021. u 11:18
SLAVIŠA NEKAD, BALŠA SAD: Koprivica bi trebalo da bude osmo pojačanje Partizana
21. 08. 2021. u 21:51
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RONALDO NA UDARU KRITIKA: Portugal mora da se iskupi protiv debitanta na Mundijalu i ostvari preko potrebnu pobedu
Posle neočekivanog remija protiv DR Konga na startu Svetskog prvenstva, Portugal će u drugom kolu grupe "K" protiv Uzbekistana na "NRG stadionu" u Hjustonu tražiti prvu pobedu koja bi značila veliki korak ka nokaut fazi.
23. 06. 2026. u 06:30
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
POREKLO EDINA DžEKA: Rođen u Sarajevu, ali koreni Dijamanta su sa druge strane BiH
U JEDNOM intervjuu za britanske medije opisao je taj period kao vreme preživljavanja, ističući da rat tera decu da mnogo ranije odrastu i suoče se sa životnim lekcijama za koje nisu spremna.
19. 06. 2026. u 07:02
Komentari (0)