VLADE ĐUROVIĆ PREDOSETIO DUDINU SMRT: Sinoć sam gledao njegov intervju i pomislio da je IN MEMORIAM
ŠIROM sveta se opraštaju od Dušana Ivkovića. Nema mesta na planeti gde je košarka bar sporedni sport da nije znao i voleo našeg Dudu.
FOTO: N. Skenderija
Bivši i sadašnji igrači i treneri su sa velikim žaljenjem primili tužnu vest.
Među njima i čuveni trener Vlade Đurović, koji za 24sedam otkriva kako je saznao za smrt velikog Ivkovića.
– Supruga mi je rekla jutros kad sam se probudio. Gledao sam prethodne večeri veliki intervju sa njim i u trenutku čak pomislio da je to možda bio “In memoriam”. Ali nije, preminuo je rano jutros…
Đurović se zatim okreće košarkaškim pričama i suživotu sa Ivkovićem, sa kojim je neretko vodio ljute bitke na parketu.
– Nas dvojica smo treneri koji su valjda promenili najviše klubova. Često su naše ekipe igrale jedne protiv drugih. On na klupi Radničkog, ja vodim Šibenku, on trenira Šibenku, ja Budućnost, Duda Olimpijakos, ja Panionios… Bilo je mnogo duela – kaže nam Vlade, pa naglašava nešto po čemu je odnos sa Ivkovićem bio poseban:
– Znate, on je bio vrhunski trener, imao je karijeru iz snova. U vreme dok smo paralelno radili u Atini sinovi su nam se družili. Nas dvojica nismo, kao što smo sa nekim drugim kolegama. Ali, znate, nije baš da se mi treneri mnogo volimo, umemo da se posvađamo, ima tu sujete. A sa Dudom se nikad nisam posvađao, ni sporečkao. Nikada nijedan sukob ili prepirka. Sa njim nikad.
Prisetio se Đurović i zanimljivosti koja ih dodatno povezuje, kao i ljubavi koju je Ivković imao ceo život, a da to nije košarka.
– Mnogo je voleo svoje golubove. Nosio bi ih sa sobom gde god bi išao da radi. A radili smo u brojnim istim klubovima. AEK, Aris, Vojvodina, Šibenka… Obojica smo završili karijere, i sad, umesto da uživa u penziji, Duda ode – zaključio je Vlade Đurović svoje sećanje i uspomene na Dušana Ivkovića.
Preporučujemo
"NOVOSTI" ISPRED KUĆE DUDE IVKOVIĆA: Među prvima stigli Danilović i Krstić (FOTO)
16. 09. 2021. u 13:14
HRVATSKA LEGENDA: Ivković je bio ulični mangup sa kombinacijom znanja i autoriteta
16. 09. 2021. u 13:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RONALDO NA UDARU KRITIKA: Portugal mora da se iskupi protiv debitanta na Mundijalu i ostvari preko potrebnu pobedu
Posle neočekivanog remija protiv DR Konga na startu Svetskog prvenstva, Portugal će u drugom kolu grupe "K" protiv Uzbekistana na "NRG stadionu" u Hjustonu tražiti prvu pobedu koja bi značila veliki korak ka nokaut fazi.
23. 06. 2026. u 06:30
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)