PARTIZAN GOSTUJE CIBONI: Okršaj neporaženih u ABA ligi
MADA trenutno nisu na nivou nekadašnjih generacija šampiona Evrope, dueli Partizana i Cibone, jedine dve neporažene ekipe u ABA ligi, uvek izazivaju posebnu pažnju.

FOTO: ABA liga/KK Split/Ivica Cavka
A, kada se tome doda da crno-bele sada predvodi najbolji trener Starog kontinenta Željko Obradović, a Zagrepčane perspektivni Srbin Vladimir Jovanović, dobija se novi razlog da se ne propusti današnji (19.00) okršaj u "Draženovom domu".
- I tokom pripremnog turnira u Opatiji, na utakmici protiv Cibone, videlo se da njihova veoma mlada ekipa ima kvalitet i da igra agresivnu košarku. Krasi ih izuzetno dobra hemija u timu i u svakom trenutku znaju šta hoće. Naravno, to je zasluga i njihovog trenera i svih tih mladih igrača koji igraju sa velikom željom, a na nama je da se pripremimo i odigramo najbolju moguću utakmicu - istakao je Obradović za sajt crno-belih.
Mladi bek Uroš Trifunović, koji pokazuje raskošni talenat i ne libi se da preuzme odgovornost i u najtežim trenucima, veruje i pobedu svog tima.
- Cibona je čak i malo mlađa ekipa i od nas. Očekuje nas veoma zahtevna utakmica kako u napadu, tako i u odbrani. U predsezoni smo izgubili od njih. Ipak, od tada smo mnogo porasli kao ekipa, iako se još uigravamo. Cibona je ekipa koja može da savlada bilo koga u ABA ligi, ali mi u Zagreb idemo da pobedimo - poručuje mladi as crno-belih.
Jovanović: Jako i hrabro
- PARTIZAN je veliki protivnik, svesni smo njegovog kvaliteta i snage, znamo da su ekipa koja je složena za najviše ciljeve. Radili smo maksimalno koliko znamo i možemo.
Odigraćemo hrabro i jako, da pokažemo sav talenat i kvalitet i nadamo se da ćemo posle meča biti zadovoljni - rekao je trener Vladimir Jovanović za sajt Cibone.
Preporučujemo

"NOVAK ĐOKOVIĆ JE SAVRŠEN TENISER" - Zvuči neverovatno, ali ovo je izjavio Rafael Nadal!
14. 10. 2021. u 17:26

NISU BEZ RAZLOGA ELIMINISALI ZVEZDU: "Legende" osvojile bod na početku Lige šampiona, isto sanjaju i protiv silovitog Bajerna
JEDAN od manje zanimljivijih mečeva drugog kola Lige šampiona biće odigran na Kipru gde će debitant Pafos dočekati šestostrukog prvaka Evrope, Bajern iz Minhena (21.00).
30. 09. 2025. u 07:30

RUSI SLAVE: Rusija dobila sjajnu vest iz Srbije
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, u sportskom smislu bila sklonjena sa međunarodne scene, osim nekoliko izuzetaka. Ali najnovije vesti su potpuno drugačije.
30. 09. 2025. u 12:50

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)