VILIJAMS GOS PROPUŠTA FINALE: Pablo Laso otkrio sve o stepenu povrede svog plejmejkera
U FINALU košarkaške Evrolige za sezonu 2021/2022. igraće ekipe Anadolu Efesa i Real Madrida. U petak je takmičarski dan pauze na Fajnal-foru koji se održava u našoj prestonici, ali će se javnosti na konferenciji za štampu obratiti treneri i igrači finalista.

Foto: EPA-EFE/David Aguilar
Iskusni strateg na klupi Reala Pablo Laso novinarima je rekao da je veoma srećan što je njegov tim u finalu i odmah se osvrnuo na povredu svog plejmejker Najdžela Vilijamsa Gosa. Bivši igrač Partizana se povredio na samom početku meča u polufinalu protiv Barselone.
- Srećan sam što smo ovde, mnogo rada je uloženo u ovo, radujemo se finalu. Povreda Najdžela tako rano u utakmici nam je teško pala, nije nam mnogo promenila plan jer su neki igrači uskočili, ali to svakako boli. Neće igrati u finalu, to je sigurno. Nije samo iskrenut zglob, odradićemo preglede u Madridu, pa ćemo videti koliko će odsustvovati. Uvek postoji uticaj na igru, on je važan igrač za nas, pružao nam je ritam, pomagao nam je u napadu. Naravno, tužno je kada se neki igrač povredi na fajnal-foru, žao mi je zbog njega - rekao je Laso.
Španski stručnjak se potom osvrnuo na turbulentnu sezonu Madriđana, u kojoj je bilo puno uspona i padova.
- Nikada nisam sumnjao u svoj tim, imali smo probleme, kao i Efes, duga je sezona. Želeo sam da sve bude u redu, ali u životu ništa nije lako. Gubili smo, ali to je prošlost. Kada gubite, nije sve loše, kao protiv Crvene zvezde u Beogradu, ali to ne menja moje razmišljanje. Sada smo u sjajnoj poziciji, o ovome sam razmišljao od početka sezone. Svi timovi su imali probleme, i Ergin će reći isto, mi smo pričali mnogo puta oko toga. Kako da se igrači ne povređuju kad se igra 80 utakmica u sezoni. Imali smo probleme, sada smo ovde i tačka - zaključio je trofejni trener.
Preporučujemo

LUKA DONČIĆ NAKON POBEDE: "Nikada nisam video ovako dobru igru u odlučujućoj utakmici"
16. 05. 2022. u 13:24

DUŠAN ALIMPIJEVIĆ PRED MEČ VIRTUS - BURSA: "Ovo mi je najveća utakmica u karijeri"
11. 05. 2022. u 19:23

ODLAŽE SE BARSELONINO SLAVLjE: Očekujemo pobedu domaćina uz minimalno tri gola na meču
IAKO je titula praktično izgubljena, Real Madrid će protiv Majorke tražiti pobedu kojom bi bar za 24 sata odložio promociju Barselone u novog prvaka Španije.
14. 05. 2025. u 08:19 >> 18:31

HRVATI ZGROZILI EVROPU: Evo šta su uradili stranim turistima u Zagrebu (VIDEO)
Najnovije vesti iz Hrvatske su, po tu zemlju, vrlo neprijatne.
14. 05. 2025. u 20:00

"JA NE MOGU DA NASTAVIM BEZ TEBE" Potresna objava Nataše Ninković: "Ovo je najusamljeniji dan mog života" (FOTO)
NEMA dana kad ne misli na svoju majku...
14. 05. 2025. u 11:32
Komentari (0)