BEOGRAD SE POKLONIO KOŠARKAŠKOM KRALJU: Vasa Micić dobio bilbord na zidu "Štark arene" (FOTO)
KOŠARKAŠ Anadolu Efesa i reprezentativac Srbije Vasilije Micić dobio je bilbord sa svojom fotografijom na zidovima "Štark arene" u Beogradu
FOTO: Tanjug/AP
Ovaj "košarkaški mađioničar" je sa Efesom odbranio titulu na nedavnom održanom Fajnal-foru u Beogradu. Turski tim je u finalu pobedio Real, rezultatom 58:57, a srpski plej bio je istinski heroj i proglašen je za najkorisnijeg igrača (MVP) završnog turnira Evrolige.
- Trojka za pobedu protiv Olimpijakosa u poslednjoj sekundi i plasman u finale Evrolige. 23 poena protiv Reala u utakmici za trofej. Na mestu gde je Efesu doneo drugu titulu šampiona Evrope zaredom, Štark areni, osvanuo je bilbord sa fotografijom Vasilija Micića. "Štark arena" bila je mesto spektakularnih utakmica četiri najbolja evropska tima, a u glavnoj ulozi bio je upravo srpski reprezentativac. Beograd i "Štark arena" ponosni su i zahvalni Miciću na tome kako predstavlja naš grad i državu i želeli su na taj način da mu odaju priznanje - navodi se u saopštenju dostavljenom medijima.
FOTO: Tajnug/fajnal for
Micić je i 2021. godine osvojio Evroligu sa Efesom.
- Zemlja MVP-jeva, kako je Evroliga nazvala Srbiju, ostaje to i ove godine. Micić je najkorisniji igrač F4 u Beogradu, Miloš Teodosić je neprikosnoven u Evrokupu, a Nikola Jokić je prvi košarkaš NBA lige - zaključuje se u saopštenju.
Srbija je ukazala čast još jednom igraču, veliki poster "virtuoza" iz Sombora osvanuo je na zidu Geneks kule, a od danas lik Vasilija Micića krasiće spoljašnjost beogradskog "hrama moderne košarke".
BONUS VIDEO: Srbija je ponosna: Fotografija MVP Jokića na Geneks kuli
Preporučujemo
RAFAEL NADAL ŠOKIRAO IZJAVOM: "Oženio sam se samo da bih napravio veliku žurku"
14. 06. 2022. u 12:54 >> 13:16
NOVAK JE NAJVEĆI SVIH VREMENA: "GOAT" trka je završena, tenis se ne igra samo na šljaci
14. 06. 2022. u 08:58
TRIPL-DABL MAŠINA: Jokićevoj dominaciji nema kraja, Nagetsi izgledaju sjajno pred početak plej-ofa!
NA krilima sjajnog Srbina Nagetsi su ostvarili devet vezanih trijumfa, a verovatno će i deseti jer večeras u "Bol arenu" dolazi slabašni Memfis.
08. 04. 2026. u 14:00
AMERI U NEVERICI: Navijači Lejkersa traže da bivša verenica Luke Dončića dobije statuu ispred dvorane!
Luka Dončić je ovog proleća zaigrao košarku na nivou koju je teško zaustaviti. I, navijači Los Anđeles Lejkersa "znaju" kome treba da se zahvale na tome.
09. 04. 2026. u 13:11
SAŠI OTKRIVENO TEŠKO OBOLjENjE Doktor ostao u čudu: "Ovo nisam video u zadnjih 20 godina"
"OD srednje škole muku mučim s tim..."
10. 04. 2026. u 09:52
Komentari (0)