TUGUJE CEO REGION: Preminula legenda jugoslovenske košarke

Časlav Vuković

15. 06. 2022. u 14:04

NEKADAŠNjI slovenački košarkaš Borut Basin preminuo je u 78. godini života.

ТУГУЈЕ ЦЕО РЕГИОН: Преминула легенда југословенске кошарке

Cedevita Olimpija / Ales Fevzer

"Taubi", kako su ga zvali, celu karijeru proveo je u ljubljanskoj Olimpiji. U klubu iz Slovenije je igrao od 1961. do 1976. Sa tom ekipom je osvojio tri titule prvaka Jugoslavije.

O kakvom majstoru igre pod obručima se radilo pokazuje podatak da je proglašen za najboljeg igrača Kupa evropskih šampiona za sezonu 1966/67. u kom je njegova ekipa poražena u finalu od madridskog Reala.

Sa dosta uspeha je nastupao i za reprezentaciju Jugoslavije. Osvojio je srebro i bronzu na Evropskim prvenstvima, kao i srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu.

Od Basina se oprostila Cedevita Olimpija na Tviteru. Porodici, rođacima i prijateljima preminule košarkaške legende su izrazili saučešće.

BONUS VIDEO: Ognjen Dobrić je MVP plej-ofa ABA lige

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PAKLENI IZAZOV ZA ZVEZDU: Savršeni dvostruki prvak Evrope juri devetu pobedu u nizu!

PAKLENI IZAZOV ZA ZVEZDU: Savršeni dvostruki prvak Evrope juri devetu pobedu u nizu!

PORTO nastavlja svoju perfektnu sezonu večeras na Dragau“ gde će od 21.00 ugostiti Crvenu zvezdu u drugom kolu grupne faze Lige Evrope. „Zmajevi“ pod vođstvom novog trenera Frančeska Fariolija izgledaju nezaustavljivo – osam utakmica, osam pobeda, uz samo jedan primljen gol. Sa druge strane, šampion Srbije dolazi u Portugaliju posle remija sa Seltikom (1:1 )u prvom kolu, svestan da svaki naredni meč može biti ključan u borbi za prolaz dalje.

02. 10. 2025. u 07:30

Komentari (0)

ISTORIJSKI TRENUTAK! FK Dinamo Zagreb stiže u Beograd!