"OVDE SUDIMO PO NAŠIM ZAKONIMA": Marija Zaharova jasno stavila do znanja da Rusija neće slediti put Amerike
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova kaže da će se uhapšenoj američkoj košarkašici Britni Griner suditi u skladu sa zakonima Rusije.
Foto: Profimedia
Podsetimo, Grinerova, koja je igrala za Jekaterinburg u ruskoj ligi, privedena je nakon što su policajci carinske službe rekli da su u njenom prtljagu na aerodromu u Moskvi u februaru pronašli punjenja za eliktričnu cigaretu koja sadrže ulje marihuane, što je u Rusiji strogo kažnjivo.
Njoj preti kazna do 10 godina zatvora ako bude osuđena po optužbama za "transport droge velikih razmera", prema zakonima Ruske Federacije.
Stejt department je u maju označio Grinerovu kao nezakonito pritvorenu, premestivši njen slučaj pod nadzor svog specijalnog predsedničkog izaslanika za talačke poslove – zapravo glavnog vladinog pregovarača o taocima.
Portparolka ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova kaže da košarkašici treba da se sudi prema zakonima Ruske Federacije.
- Ako je državljanka SAD pritvorena u vezi sa činjenicom da je švercovala drogu u Rusiji, a ona to ne poriče, onda bi trebalo da joj se sudi po našim ruskim, lokalnim zakonima, a ne onima koji su usvojeni u San Francisku, Njujorku i Vašingtonu - rekla je Zaharova. FOTO: EPA
Portparolka ruskog ministarstva je potom "prozvala" Sjedinjene Države i jasno stavila do znanja da Rusija neće slediti njihov primer što se tiče legalizacije marihuane u rekreativne svrhe.
- Ako je droga legalizovana u određenom broju saveznih država SAD, onda će cela Amerika postati zavisna od droge. Ali to ne znači da sve druge zemlje treba da idu tim putem - dodala je ona.
Ruski mediji već duže vreme spekulišu da bi Grinerova mogla da bude razmenjena za ruskog trgovca oružjem Viktora Buta, koji je zatvoren u Sjedinjenim Državama.
Američki zvaničnici nisu komentarisali šanse za tu razmenu, dok su ruski predstavnici poručili da se ne može razgovarati na tu temu pre nego što se okonča sudski postupak protiv Grinerove.
BONUS VIDEO: Partizanovih 68 poena u prvom poluvremenu
Preporučujemo
KRŠTENjE U BEOGRADU O KOM SE PRIČA: Torta kao Hram Svetog Save - i to nije sve (VIDEO)
19. 07. 2022. u 18:04
NAJLEPŠA FOTKA SA LETOVANjA: Tata Novak sa Stefanom - ovo će mali naslednik sigurno pamtiti
20. 07. 2022. u 08:19 >> 08:19
KAKAV OBRAČUN: Dončić protiv Šeja!
VEČERAŠNjI program NBA lige obeležiće duel Oklahoma Siti tandera i LA lejkersa koji se sastaju u "Pejkom centru" tri sata i 30 minuta nakon ponoći.
12. 11. 2025. u 14:15
SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! "Orlovi" izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca
Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi Englesku na Vembliju, pa je usled poraza od 2:0 postalo definitivno poznato da iz svoje kvalifikacione grupe neće otići ni direktno na Svetsko prvenstvo, ni u baraž, što je obezbedila Albanija pobedom u Andori (1:0). Ipak, šansa za "orlove" postoji - i to minimalna - da budu među četiri najbolje ekipe u Ligi nacija koje se nisu kvalifikovale kroz kvalifikacione grupe. Trenutno, ta četiri mesta zauzimaju Vels, Rumunija, Švedska i Severna Irska, a samo srećan splet okolnosti može našu selekciju da "ugura" u tu malu grupu koja "bočnim putem" ide u baraž.
13. 11. 2025. u 22:39 >> 22:40
Darko naveo ŠEST stvari o životu u Nemačkoj o kojima se ćuti: Razbio veliki mit, pa otkrio zbog čega POLICIJA ume da dođe na vrata
DARKO Tešić, koji stoji iza popularnog Instagram profila „Balkanac u Nemačkoj“ nedavno je objavio video koji je privukao veliku pažnju pratilaca, a u njemu na duhovit i iskren način deli svoja zapažanja o životu u Nemačkoj.
13. 11. 2025. u 18:15
Komentari (0)