NEKADA NIJE LOŠE DA ZAGUSTI: Kalinić otkrio gde škripi kod "orlova"
KOŠARKAŠI Srbije savladali su Češku u 2. kolu grupne faze Evropskog prvenstva u košarci, duel je odigran u okviru "D" grupe.

FOTO: FIBA.Basketball
Srbija je u jednom trenutku meča imala 20 poena prednosti, a domaćin je potom uspeo da se spusti na jednocifren zaostatak. Nikola Kalinić je nakon duela analizirao učinak "orlova".
- Nije možda ni loše da je zagustilo. Da ipak shvatimo da je svaka utakmica bitna. Dve pobede posle dve utakmice. Gradimo igru i principe, želimo da budemo najbolji u Berlinu - rekao je Nikola Kalinić posle utakmice, a potom se osvrnu na dobre i manje dobre stvari u igri našeg tima:
- Pristup je dobar, napadački izgledamo sjajno. Škripimo malo u tranzicinoj odbrani, ali samo moramo da stavimo naglasak na to jer smo svi dobre atlete i biće dobro.
Posle dve utakmice u dva dana, košarkaši Srbije imaju vremena da se odmore u nedelju.
- Nisu bile preteške utakmice, nismo bili opterećeni minutima. Svakako prija dan odmora, da se malo prošetamo po gradu, popijemo kafu.
U ponedeljak igramo protiv Finske koji su u drugom kolu pobedili Poljsku.
- Sigurno su predvođeni Markanenom, vidim da su pobedili Poljake što je možda malo ko očekivao. Očigledno svi su došli sa jakim timovima i svako može svakoga da pobedi - završio je Kalinić.
BONUS VIDEO: Kad "Bože pravde" zagrmi iz srpskih grla usred Praga, na Evrobasketu
Preporučujemo

LUKA JOVIĆ SE UHVATIO ZA GLAVU U NEVERICI: Nije mogao da veruje šta mu se desilo kad je izveo penal protiv Juventusa (VIDEO)
03. 09. 2022. u 16:02 >> 17:06

LALATOVIĆ SE NE PREDAJE: Ostao je bez Lige šampiona, ali i dalje može odvesti Budućnost u Evropu
FUDBALERI Budućnosti svoju evropsku avanturu nastavljavju u kvalifikacijama za Ligu konferencija, a rival u drugom kolu biće im ekipa Milsamija (21.00).
23. 07. 2025. u 08:50

ŽIVOTNI BRODOLOM ČOVEKA KOJEM SE DIVILA JUGOSLAVIJA: Upao u finansijske probleme, ostao bez kuće
Tim rečima hrvatski "Večernji list" piše o životnom padu nekada istinskog sportskog asa SFRJ.
23. 07. 2025. u 19:20

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (0)