JOKIĆ ŠOU U NBA LIGI : Srbin nestvaran protiv Tandersa (VIDEO)
NIKOLA Jokić je u trijumfu Denver nagetsa nad Oklahoma siti tanderima 122:117 zabeležio 19 poena, 16 skokova i 13 asistencija. Na drugoj strani, Aleksej Pokuševski se nije upisao u sterlce.
Tanjug/AP
Fenomenalan start dvostrukog MVP-a. Na otvaranju 27 poena, potom dva uzastopna tripl dabla.
Denver nagetsi su u divizijskom duelu savladali Oklahoma siti tandere 122:117 u prvom meču na svom parketu u novoj sezoni.
Tanderi su se pokazali kao nezgodan protivnik, preokrenuvši rezultat i održavajući vođstvo tokom druge deonice. Poluvreme se završilo izjednačeno 55:55, a domaćini su preuzeli drugi deo meča u svoju korist i upisali drugi trijumf u sezoni.
Najimpozantnije brojke kod Nagetsa imao je Nikola Jokić sa 19 poena, 16 skokova i 13 asistencija, uz šut iz 6/10 iz igre.
Efikasniji na listi strelaca od njega bili su Majkl Porter Džunior sa 23 (3/5 za dva, 5/10 za tri) i Kentejvijus Koldvel-Pop sa 21 poenom, Džamal Mari je upisao 16 poena, Džef Grin 14, dok je Eron Gordon ostvario dabl dabl od 11 poena i 10 skokova.
Aleksej Pokuševski u redovima Oklahome je imao skroman učinak, bez poena i tek jedan skok, uputivši tek jedan šut, iako je startovao meč.
Šej Gildžes-Aleksander je predvodio Oklahomu sa 28 poena, Džoš Gidi je na 19 poena pridodao 12 asistencija i šest skokova. Majk Muskala ih je pratio sa 18 poena.
Denver (2-1) u sledećem meču gostuje Portland trejlblejzersima, dok Oklahoma (0-2) dočekuje Minesotu.
BONUS VIDEO: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce do najboljeg košarkaša na svetu
Preporučujemo
ŠOK! Crvena zvezda ostaje bez velikog pojačanja, Amerikanac napušta Mali Kalemegdan
22. 10. 2022. u 13:03
BILA BESNA I LjUBOMORNA: Kako je zbog Saše Popovića narušen odnos Nede i Brene
22. 10. 2022. u 08:54
SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! "Orlovi" izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca
Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi Englesku na Vembliju, pa je usled poraza od 2:0 postalo definitivno poznato da iz svoje kvalifikacione grupe neće otići ni direktno na Svetsko prvenstvo, ni u baraž, što je obezbedila Albanija pobedom u Andori (1:0). Ipak, šansa za "orlove" postoji - i to minimalna - da budu među četiri najbolje ekipe u Ligi nacija koje se nisu kvalifikovale kroz kvalifikacione grupe. Trenutno, ta četiri mesta zauzimaju Vels, Rumunija, Švedska i Severna Irska, a samo srećan splet okolnosti može našu selekciju da "ugura" u tu malu grupu koja "bočnim putem" ide u baraž.
13. 11. 2025. u 22:39 >> 22:40
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)