JOKIĆ SILAZI SA TRONA? U dosad obrađenim glasovima novinara za MVP-a NBA lige Srbin gubi od Embida
ČINI SE da će Nikola Jokić posle dve godine predati naslov najkorisnijeg igrača NBA lige Džoelu Embidu. Prema do sada obrađenim glasovima novinara, centar Filadelfije ima ubedljivo vođstvo nad Srbinom, pošto je sakupio ukupno 371 poen naspram 230 koliko ima stasiti Somborac.

FOTO: Tanjug/AP
Trenutno je svoj glas dalo 60 od ukupno 100 pripadnika "sedme sile", koji određuju MVP regularnog dela aktuelne sezone, i oni su 31 put Embida stavili na prvo mesto, dok Jokić ima tek sedam takvih imenovanja. Zanimljivo, jedan više glas za prvo mesto ima i Milvokijev superstar, Janis Adetokumbo, ali je on zbog manje izbora za drugo i treće mesto trenutno sakupio tek 207 poena. Od ostalih konkurenata na listi, slede Džejson Tejtum sa 74, Šai Gildžes-Aleksander sa 17 i Donovan Mičel koji je skupio samo deset poena.
Iako ova tabela nije konačna, jasno upućuje da će nagrada nazvana po legendarnom Majklu Džordanu promeniti vlasnika. Agresivna kampanja mnogih bivših i sadašnjih igrača, trenera i funkcionera je očito uspela da utiče na mišljenje novinarskog miljea.
- Nije da Džoelu dajem prednost i simpatije jer nije osvajao, već je u protekle dve godine igrao na neverovatnom nivou. Šta više treba da uradi da bude MVP? Jednostavno, dominantan je, nezaustavljiv i još pobeđuje - rekao je nedavno igrač Finiksa Kevin Durent o Embidu.
Preporučujemo



SRBIJA IDE NA POBEDU U TIRANI: "Orlovi" kreću u trku do Severne Amerike
U trećem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2026. godine, Srbija kreće u svoju kampanju protiv starog poznanika – Albanije.
07. 06. 2025. u 08:49

"'AJDE DA SE NE LAŽEMO!" Dragan Stojković Piksi posle Albanija - Srbija: Ma, to me apsolutno ne zanima!
Albanija i Srbija odigrali su burnu utakmicu na početku kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u fudbalu, a selektor "orlova" Dragan Stojković Piksi na zanimljiv način je reagovao po okončanju susreta.
07. 06. 2025. u 23:03

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (1)