Dvejn Kejsi i Željko Obradović predavači na "Beogradskoj košarkaškoj klinici"
Tokom 22 godine postojanja, "Beogradska košarkaška klinika", koja sada nosi ime po legendarnom Dušanu Ivkoviću, zaslužila je epitet najeminentnijeg trenerskog seminara na svetu.
FOTO: M. Vukadinović
Ako je suditi po predavačima koji su do sada potvrdili svoje učešće, ovogodišnja Klinika bi po kvalitetu mogla da nadmaši sve prethodne.
Posle selektora Francuske Vensana Kolea i šefa stručnog štaba reprezentacije Nemačke Gordona Herberta, osvajači medalja sa minulog Evrobasketa, predavanja na Beogradskoj košarkaškoj klinici koja je na programu 24. i 25. juna održaće i trener NBA ligaša Detroit pistonsa Dvejn Kejsi kao i najtrofejniji evropski trener, strateg Partizana Željko Obradović.
"Možemo da se pohvalimo činjenicom da će Klinika i ove godine okupiti vrhunske stručnjake", kazao je Strahinja Vasiljević, generalni sekretar Udruženja košarkaških trenera Srbije koje je organizator ovog seminara.
Kejsi je 2018. godine proglašen za najboljeg trenera NBA lige. Kao prvi trener radio je još u Toronto reptorsima i Minesoti timbervulvsima, a kao pomoćnik bio je angažovan u Sijetl supersoniksima i Dalas maveriksima sa kojima je 2011. godine osvojio šampionski prsten.
"Veliko nam je zadovoljstvo što će posle 12 godina među predavačima ponovo biti i Željko Obradović. Biće to njegovo treće učešće na Beogradskoj košarkaškoj klinici", rekao je Vasiljević.
"Ono što je posebno zanimljivo da lista predavača ovim nije zaključena. Očekujemo i nadamo se da ćemo u Beogradu ugostiti još jedno izuzetno zvučno trenersko ime, ali o tom-potom. Imamo veliku obavezu da nastavimo da razvijamo ovaj trenerski seminar čiji je idejni tvorac bio Dušan Ivković, a sve sa ciljem daljeg unapređenja trenerskog esnafa u Srbiji kao jednog od temelja budućih uspeha naše košarke", zaključio je Vasiljević.
Preporučujemo
OGLASIO SE NEMANjA RADONjIĆ! Evo šta je poručio nakon Zvezdine pobede nad Partizanom
23. 02. 2026. u 06:42
"ĆALETU JE ZVEZDA BILA SVE"! Oglasio se sin Siniše Mihajlovića nakon večitog derbija
23. 02. 2026. u 06:25
HAMBURG SE U STILU VRATIO U BUNDESLIGU: Nekadašnji prvak Evrope je daleko od zone ispadanja i ne zna za poraz više od mesec dana
SERIJU od pet vezanih mečeva četa Merlina Polcina pokušaće da produži na "Meva areni" gde je od 20.30 dočekuje Majnc.
20. 02. 2026. u 08:18
ŠTA ĆE ZAPAD SADA REĆI? Nimalo naivni Rusi masovno došli u Beograd (FOTO)
Najnovije vesti vezane za Rusiju - vezane su i za Beograd, Srbiju.
22. 02. 2026. u 12:25
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)