"PRITISAK JE NA PLEĆIMA PARTIZANA": Bivši Bogdanov NBA saigrač uveren da je čudo moguće u ABA majstorici
CRVENA zvezda čeka rivala u ABA finalu, pod uslovom da u njemu zaigra što možda i neće posle bure nezadovoljstva kalendarom takmičenja, ali će svakako pasti odluka ko će biti drugi finalista. O tome u majstorici odlučuju Partizan i Cedevita Olimpija, koji se sastaju u utorak od 19 časova u Štark areni.
Photo: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović
Trener košarkaša Cedevita Olimpije Miro Alilović izjavio je pred treći susret sa Partizanom da su svi u klubu svesni koliko ih komplikovan zadatak čeka u Beogradu.
"I pre početka polufinalne serije smo želeli da osiguramo treću utakmicu i taj cilj smo ispunili. Svesni smo koliko nas komplikovan zadatak čeka u Beogradu. To važi za svaku gostujuću ekipu na vrućem terenu. Kad se namerite na bolji i kvalitetniji sastav, morate da odigrate timsku odbranu, kontrolišete skok, istovremeno povežete dobra izdanja u odbrani i napadu", istakao je Alilović.
Plejmejker ljubljanskog tima Jogi Ferel, koji je od 2018. do 2020. bio član Sakramento Kingsa i tamo bio saigrač Bogdana Bogdanovića, naglasio je da je njegova ekipa spremna za majstoricu.
"Znamo da nas očekuje silno motivisan rival, da će dvorana biti ispunjena do poslednjeg mesta, da će Partizan imati veliki vetar u leđa od strane navijača. Istovremeno, mi ćemo, takođe, biti izuzetno motivisani da pružimo maksimum u sjajnom ambijentu. Pozitivna enegrija može da se oseti u vazduhu, potpuno smo relaksirani sa jedne, a silno motivisani sa druge strane. Pritisak je na plećima Partizana. Ne možemo ništa da izgubimo, a plasman u finale bi predstavljao ostvarenje sna", zaključio je Ferel.
Podsetimo, Partizan je pobedio u prvom meču, u Beogradu, sa 85:70, ali je potom izgubio u revanšu sa 95:83.
GOLEADA NA "STAMFORD BRIDžU": Čelsi mora da napadne Parižane koji će to znati da iskoriste
POSLE spektakularnih 5:2 u Parizu, PSŽ dolazi na "Stamford bridž" (21.00) sa ogromnom prednošću i verom da će proći u četvrtfinale, dok svetski šampion mora da napravi pravu senzaciju ako želi da ostane u trci za trofej Lige šampiona.
17. 03. 2026. u 07:40
DA LI JE MOGUĆE? Otkriveno: troškovi FK Crvena zvezda u 2025. - 91 milion evra! A zarada...
Fudbalski klub Crvena zvezda je u 2025. godini ostvario značajan ukupan prihod, pri čemu je najveći deo sredstava ostvaren od transfera igrača. Pored toga, klub je prihodovao i od UEFA bonusa, sponzorskih ugovora, kao i od prodaje ulaznica.
18. 03. 2026. u 12:15
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)