KAKO AMERI "PLJAČKAJU" SRBINA! Otkriveno koliko Nikola Jokić zarađuje u Denveru, ali dobar deo ne donese u Sombor
NIKOLA Jokić je sila, dvostruki MVP NBA lige, na korak je od osvajanja prstena. Svi u superlativu pričaju o momku iz Sombora.
Foto AP
Čini se da je voljeniji Srbin od Novaka Đokovića na Zapadu, naročito preko okeana. I oni koji nisu bili za Jokića uvideli su svoju grešku, poput Kendrika Perkinsa. Džoel Embid se "stidi" MVP NBA nagrade, a Denver se nada prstenu.
Ameri u silnim tekstovima o Nikoli dotakli su se teme i koliko Jokić zarađuje u Koloradu. Prema objavljenim podacima, srpski as u Denveru uzima 46,9 miliona dolara, ali se taj iznos značajno umanji kada plati sve na šta ga država u kojoj radi obavezuje.
Prvi i najveći trošak je federalna taksa, koja iznosi neverovatnih 17,36 miliona.
Dalji troškovi su spram nje značajno manji, ali to su i dalje u pitanju milionski iznosi.
Koloradu plaća porez u iznosu od 2,06, dok je takozvana džok taksa 1,4 miliona, to je porez na dohodak koji se naplaćuje posetiocima grada ili države koji zarađuju novac tu.
Osim toga, plaća i porez na doprinos, koji u njegovom njegovom slučaju iznosi 436.000 dolara.
Odlično prođe i Jokićev agent koji zaradi milion i 41 hiljadu dolara, te kada se sve sabere i oduzme, centru Nagetsa ostaje 24,23 miliona dolara.
Daleko od toga da je malo, ali kada se pogledaju troškovi - Amerikanci zaista pljačkaju Nikolu Jokića!
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DOMAĆIN ŽELI ISTORIJSKI POČETAK: Kanada juri prvenac na Mundijalima, Bosna se neće predati bez velike borbe
UTAKMICOM u Torontu na "BMO fildu" počinje takmičenje u grupi "B" Svetskog prvenstva, a domaća selekcija Kanade dočekaće reprezentaciju Bosne i Hercegovine u meču koji bi mogao da ima veliki uticaj na konačan rasplet u grupi.
12. 06. 2026. u 07:00
FRATAR IZ MOSTARA ZGROZIO CEO REGION! "Laž je da se Bosna i Hercegovina plasirala na Svetsko prvenstvo"
Svetsko prvenstvo u fudbalu u SAD, Meksiku i Kanadi samo što nije počelo, a prva utakmica između Meksika i Južne Afrike zakazana je za 11. jun. Kako to obično biva pred velike sportske smotre, fudbal je postao glavna tema svih generacija, ali pažnju javnosti je, umesto sportskih prognoza, privukla jedna oštra i neočekivana izjava iz Mostara.
09. 06. 2026. u 10:05 >> 11:32
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (5)