ONI SU NAM SAD NAJVEĆI KOŠARKAŠKI RIVALI! Srbija izgubila u četvrtfinalu Evropskog prvenstva za igrače do 20 godina

Дарко Николић
Darko Nikolić

13. 07. 2023. u 19:44

MLADA košarkaška reprezentacija Srbije, sastavljena od igrača 20 godina starosti, nije uspela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva.

ОНИ СУ НАМ САД НАЈВЕЋИ КОШАРКАШКИ РИВАЛИ! Србија изгубила у четвртфиналу Европског првенства за играче до 20 година

FOTO: FIBA.Basketball

Baš kao i nedavno na "U19" šamponatu sveta, od srpskih košarkaških nada bila je bolja Francuska.

Mladi "trikolori" su četvrtfinale dobili rezultatom 82:73.

Imali su u Herakliou naši "orlići" prednost na poluvremenu, 41:37, ali su potom izgubili obe naredne deonice (14:21, pa 18:24) i ostali bez željnog polufinala. Francuzi su bili daleko bolji u realizaciji šuta za dva poena (61,9% naspram 43,3%), imali su više osvojenih lopti (14:8), a i blokada (5:0) i skokova (36:30), dok su naročito dominirali u reketu odakle su postigli čak 50 svojih poena, naspram 16 srpskih.

Najzapaženiji u "U20" reprezentaciji Srbije bili su Nikola Šaranović sa 20 poena, te  Mihailo Petrović i Filip Branković koji su postigli po 14, a u redovima pobednika istakli su se Adama Alfa Bal sa 18, te Ilias Kamardin sa 12.

Francuska će u polufinalu igrati sa pobednikom meča Turska - Grčka, a drugi polufinalni par čine mlade selekcije Belgije i Izraela.

Bonus video:  Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! Orlovi izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! "Orlovi" izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi Englesku na Vembliju, pa je usled poraza od 2:0 postalo definitivno poznato da iz svoje kvalifikacione grupe neće otići ni direktno na Svetsko prvenstvo, ni u baraž, što je obezbedila Albanija pobedom u Andori (1:0). Ipak, šansa za "orlove" postoji - i to minimalna - da budu među četiri najbolje ekipe u Ligi nacija koje se nisu kvalifikovale kroz kvalifikacione grupe. Trenutno, ta četiri mesta zauzimaju Vels, Rumunija, Švedska i Severna Irska, a samo srećan splet okolnosti može našu selekciju da "ugura" u tu malu grupu koja "bočnim putem" ide u baraž.

13. 11. 2025. u 22:39 >> 22:40

Komentari (2)

MI SMO USPAVANI DIV, DRUGO MESTO NA TABELI NIJE OPCIJA! Prvo obraćanje novog trenera Partizana od kad je stigao u klub