ŠTA JE POTREBNO SRBIJI ZA PLASMAN NA OLIMPIJSKE IGRE? Zaboravimo simpatije i antipatije, navijajmo za Ameriku i Kanadu

I. M.

04. 09. 2023. u 21:54

PRIMARNI cilj Srbije na Svetskom prvenstvu u košarci je plasman na Olimpijske igre naredne godine u Parizu, što znači da je potrebno završiti takmičenje među dve najbolje evropske reprezentacije.

ШТА ЈЕ ПОТРЕБНО СРБИЈИ ЗА ПЛАСМАН НА ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ? Заборавимо симпатије и антипатије, навијајмо за Америку и Канаду

Foto KS Grčke

Poznati su četvrtfinalni parovi, sa tim i kalkulacija kako bi naš tim mogao da obezbedi učešće na najvećem sportskom događaju.

Podrazumeva se pobeda nad Litvanijom, u suprotnom, poslednju šansu imaćemo na jednom od četiri kvalifikaciona turnira idućeg leta.

Već smo se opekli na onom u Beogradu pred Igre u Tokiju 2021, zapravo, nije nimalo jednostavno osvojiti turnir sa šest reprezentacija za koje FIBA žrebom određuje učesnike, a ne po zvaničnom rejtingu zemalja.

Druga dva uslova su trijumf SAD nad Italijom i Kanade u meču sa Slovenijom, što bi u olimpijski krug direktno poslalo Srbiju i boljeg iz duela Nemačke i Letonije.

Dakle, zaboravimo simpatije i antipatije i držimo palčeve severnoameričkim timovima, koji su ulaskom u četvrtfinale izvadili vizu za Olimpijske igre u Parizu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ZAPAD U NEVERICI: Otkriveno šta je Mađarska upravo uradila za Rusiju

ZAPAD U NEVERICI: Otkriveno šta je Mađarska upravo uradila za Rusiju

Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, uglavnom bila skrajnuta u međunarodnom sportu. I to usled brojnih sankcija ruskim sportistima, bilo da se radi o ekipnoj ili pojedinačnoj konkurenciji. U pojedinačnoj je, istina, bilo i nekih "popusta", pod uslovom da postoji pristanak da se nastupa kao "neutralni" sportista. Ali, izgleda da su došla neka druga vremena.

24. 02. 2025. u 19:21

Komentari (0)

RUSIJA GLEDA I NE VERUJE: Uvedene sankcije olimpijskom šampionu koji je šokirao svet