DERBI ZA TREĆE MESTO: Partizan bez trojice u akciji naplate duga "zmajčekima"
PARTIZAN se pobedom nad Efesom rešio tereta niza od pet poraza. U dobrom trenutku, pred današnji derbi 21. kola ABA lige sa Cedevita Olimpijom u "Areni" (18.45).
FOTO: M. Vukadinović
Timovi se nalaze na deobi trećeg mesta sa učinkom 14-6, tako da se radi o direktnom duelu za broj 3 u plej-ofu, mada će i jedni i drugi nastojati da se do kraja ligaškog dela domognu i bolje pozicije.
- Protivnik ulazi u ovu utakmicu sa stvarima koje su veoma bitne, sa novim trenerom i nekim novim igračima - kaže trener crno-belih Željko Obradović. - Na nama je da probamo da nastavimo da igramo na način na koji smo odigrali poslednju utakmicu, sa velikom borbenošću i željom da uđemo u seriju dobrih rezultata. Džejms Naneli, Ognjen Jaramaz i Tristan Vukčević nisu trenirali, svi ostali su u redu.
I Beograđani i Ljubljančani su u poslednjih pet regionalnih mečeva ostvarili tri pobede i dva poraza, s tim da su "zmajčeki" u prvom susretu u svojim "Stožicama" slavili sa 95:91. Bila je to njihova sedma pobeda u 12 mečeva na domaćem terenu sa crno-belima, ali je sasvim drugačije kada se igra u Beogradu. Partizan je dobio pet od šest utakmica pred svojim navijačima.
LESOR ISPRED AVRAMOVIĆA
ALEKSA Avramović je partijom karijere u Evroligi srušio Efes i ostvario indeks korisnosti 32, ali je to bilo dovoljno samo za deobu drugog mesta sa centrom Barselone Janom Veselim u izboru za igrača kola.
Priznanje mu je "preoteo" bivši saigrač Matijas Lesor, koji je u pobedi Panatinaikosa nad Realom zaslužio indeks 33.
- Tradicionalno neugodan protivnik, koji uvek igra veoma dobro protiv nas. Odlično poznajemo njihove igrače, tako da ćemo biti spremni za ovaj meč - ističe centar Partizana Balša Koprivica.
Trener Olimpije Zoran Martić napominje da je pauza iskorišćena da se zaleče povrede.
- Prošle nedelje smo trenirali nekoliko dana u punom sastavu. Partizan je veoma zahtevan protivnik, posebno u Beogradu i posle odlične igre u evroligaškom meču sa Efesom. Sigurno će biti motivisani, imali su i dovoljno vremena da se pripreme za nas. Veliki izazov, želimo da odigramo pametno i strpljivo.
Preporučujemo
PARTIZAN SA PRVOG MESTA ČEKA DERBI: Crno-beli dobili i Železničar, neka se spremi Zvezda! (VIDEO)
02. 03. 2024. u 20:23 >> 18:23
"BOG SILU NE VOLI!" Kakva reakcija trenera TSC-a Žarka Lazetića na poraz od Zvezde
02. 03. 2024. u 18:01
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAJBOLjA UTAKMICA NA MUNDIJALU DO SADA! Urugvaj i Zelenortska Ostrva priredili spektakl za pamćenje!
NESTVARAN smo fudbal gledali ove večeri na "Hard rok stadionu", prava je šteta što je utakmica morala da se završi, na kraju ravnopravnih 2:2.
22. 06. 2026. u 02:07 >> 02:06
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
POREKLO EDINA DžEKA: Rođen u Sarajevu, ali koreni Dijamanta su sa druge strane BiH
U JEDNOM intervjuu za britanske medije opisao je taj period kao vreme preživljavanja, ističući da rat tera decu da mnogo ranije odrastu i suoče se sa životnim lekcijama za koje nisu spremna.
19. 06. 2026. u 07:02
Komentari (0)