VOLEO BIH DA OSTANEM U PARTIZANU: Igrač koji je pokupio simpatije navijača u završnici sezone poslao poruku upravi
KOŠARKAŠKI klub Partizan u novu sezonu ući će sa znatno drugačijim sastavom, a o svemu je govorio i hrvatski reprezentativac Džejlen Smit.

FOTO: M. Vukadinović
On je sa reprezentacijom Hrvatske kojoj predstoji kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre, te je u razgovoru za tamošnji “Index.hr” govorio o planovima sa crno-belima.
– Nadam se povratku. Već nedelju dana nisam razgovarao ni sa kim iz kluba. Mojoj porodici se dopada Beograd, tako da bih voleo da ostanem u Partizanu – rekao je Smit, pa se nadovezao na saradnju sa Željkom Obradovićem.
– To je svakako izazov, ali i veliko iskustvo. Kada sam dolazio u Partizan znao sam da je najveći trener. Mnogo sam naučio od njega. Sada definitivno znam više o košarci u odnosu na prošlo leto kada sam bio sa reprezentacijom.
Govorio je i o finalnoj seriji KLS
– Teško mi je kada se setim toga. Mislim da bismo pobedili tu drugu utakmicu. Usledio bi povratak u Pionir i imali bismo šansu za titulu, ali nikada nećemo da saznamo šta bi bilo. Ustvari, nismo ni očekivali da ćemo da igramo srpsku ligu. Pobedili smo Megu u tri utakmicu, a onda smo izgubili prvu od Zvezde. U drugoj smo igrali stvarno dobro, ali onda su oni govorili “sr**a” o našim igračima i treneru, pa su naši navijači o njihovom treneru i predsedniku, pominjane su i žene igrača… Nisam potpuno upoznat sa svime što se desilo, ali tako je kako je. Veoma čudna situacija.
Za kraj, Smit se dotakao srpske publike.
– Ljudi prosto obožavaju košarku, to je kao stil života. Navijači od rezultata zavisi način na koji žive i ponašaju se. Shvataju košarku vrlo lično. U Hrvatskoj nije tako ozbiljno kao u Srbiji. Šest godina sam bio u Nemačkoj, u Italiji takođe ni približno nije tako. Saigrači mi govore da je to više od košarke. Na početku nisam verovao, ali definitivno su u pravu.
BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
Preporučujemo

JOKIĆ DOBIJA VELIKO POJAČANjE? Denver želi četvorostrukog NBA šampiona
29. 06. 2024. u 13:58

BOMBA POSLE EURO 2024: Srpski reprezentativac na meti nemačkog velikana?
29. 06. 2024. u 13:27

SPEKTAKL! Da li će Barsa po treći put ove sezone savladati Real ili će Madriđani biti ti koji će stati na put savršenoj sezoni Katalonaca?
PRAVI spektakl očekuje nas večeras na "Kartuhi" gde će od 21.00 u finalu Kupa kralja koplja ukrstiti Barselona i Real Madrid.
26. 04. 2025. u 07:40

RUSIJA JE ZGROŽENA: Dobila je ovu vest i ne može da veruje da se to dogodilo
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu iz sveta sporta u kome su Rusi među najboljima na svetu.
24. 04. 2025. u 12:33

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (0)