TRI MEDALJE U PEZARU: Uspeh košarkaških veterana u Italiji (FOTO)
Ekspedicija srpskih košarkaških veterana, pet različitih starosnih kategorija , vratila se iz italijanskog Pezara, sa Evropskog šampionata u organizaciji FIMBA, sa tri medalje, po jednom zlatnom, srebrnom i bronzanom.
FIMBA
Najstariji reprezentativci Srbije, u konkurenciji 65 i više godina, dominatno je osvojila zlato, selekcija 60 godina srebro i 50 godina bronzu.
- Sjajno smo se pre svega družili u prelepom Pezaru, cela košarkaška Evropa se sjatila tamo, a kvalitetnom košarkom ostvarili smo veliki uspeh i sa tri osvojene medalje vratili se u Srbiju - kaže Blaž Stojanović, nekadašnji as OKK Beograda i kapiten najstarije selekcije 65 i više godina.
Uz sjajne Maksimovića, Grozdanića, Prodanovića i ostale, najstarija selekcija Srbije, prošetala se kroz takmičenje i redom pobeđivala rivale poput Nemačke, Švajcarske, Slovenije, Italije.
Pet godina mlađa reprezentacija, do srebra je stigla trijumfima nad Češkom, Italijom 2, Estonijom i Grčkom, dok je u finalu poražena, u sjajnoj utakmici i ambijentu, od domaćina, ekipe Italija 1, a najmlađa selekcija Srbije, u konkurenciji igrača 50 i više godina, nesrećno je u polufinalu poražena od Italije, ali je u borbi za bronzu, bila uspešna i zasluženo stigla do trofeja.
Preporučujemo
SPEKTAKL U MADRIDU: Real želi da ostane u trci za titulu, Atletiko da mu uništi šampionske snove
JEDAN od najvećih derbija svetskog fudbala igra se večeras od 21.00 na "Santijago Bernabeu" gde će Real Madrid dočekati Atletiko u meču koji može imati ogroman uticaj na rasplet šampionske trke u La Ligi.
22. 03. 2026. u 07:30
KRVAVA DRAMA ČUVENOG SRBINA U RUSIJI! Razbili mu glavu, završio na svim naslovnim stranama Ruske Federacije, evo šta o svemu kaže! (VIDEO)
Najnovije vesti iz Rusije tiču se jednog Srbina, i to ne bilo kog. A i ne iz bilo kog razloga: lekari su mu se borili za život, a on se i dalje ničega ne seća!
23. 03. 2026. u 15:36
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)