"DOKLE VIŠE IZGOVORI?" Legendarni srpski stručnjak "pecnuo" Svetislava Pešića
Srpski košarkaški trener Miroslav Muta Nikolić prokomentarisao je izjavu selektora Srbije Svetislava Pešića.

FOTO: M. Vukadinović
Pešić je nedavno izjavio da smatra da je trenutni tim Sjedinjenih Američkih Država najjači tamošnji tim ikada, bolji čak i od čuvenog "drim-tima" iz 1992. godine.
Nikolić se osvrnuo na tu izjavu, ali i poraz "orlova" od Amerikanaca u pripremnom meču u Abu Dabiju (105:79).
- Jaki... Pa Amerikanci su uvek Amerikanci, njima su najvažnije Olimpijske igre, manje Svetsko prvenstvo. To što Pešić kaže, dokle više izgovori? Mislim, nije se bunio kad je bio šampion sveta što tad Amerikanci nisu imali najjači sastav - izjavio je Nikolić, prenosi "Kurir".
Iskusni stručnjak veruje da će Srbija bolje izgledati kada počnu Olimpijske igre, te dodaje da naša zemlja jeste u užem krugu favorita za osvajanje medalje.

FOTO: N. Paraušić
- Na kraju, i mi smo favoriti za medalju. Australijanci su nam dali deset trojki, ali mislim da njihov glavni igrač Peti Mils ne može da izdrži turnirski sistem jer je u godinama i pašće sigurno - priča popularni Muta, te se osvrće na to kako treba sa Amerikancima.
- Amerikanci su sjajni, favoriti broj jedan, ali videćemo. Možda malo da odigramo kombinovanu odbranu, da ih zbunimo. Ja sam tako postavljao stvari, vidim da sad to niko ne primenjuje. Ne treba raditi nešto u čemu su oni bolji, a to je jurnjava.
Podsećanja radi, košarka na Olimpijskim igrama počinje 27. jula, a Srbija se nalazi u grupi C sa SAD, Južnim Sudanom i Portorikom.
(Kurir)
Preporučujemo

SELEKTOR GA NIJE RAZUMEO! Oglasio se momak koji nedostaje Srbiji i demantovao Pešića
18. 07. 2024. u 11:11

LAGANO DOLAZI: Tip predlog za "sigurica tiket" sa dve realne kvote
ZA danas smo vam spremili sledeće predloge.
03. 09. 2025. u 07:30

LUDNICA! Evo šta sve Srbija mora sad da uradi da bi stigla do finala Evropskog prvenstva u košarci 2025!
Evropsko prvenstvo u košarci, Evrobasket 2025, nastavljeno je uz zanimljivu utakmicu Srbija - Turska, posle čega je postalo poznato kakav put "orlove" selektora Svetislava Pešića čeka do željenog finala.
03. 09. 2025. u 22:17

"SA RAČUNA PODIGNUT OGROMAN NOVAC, KONTEJNER NESTAO" Lanetova ćerka iznela nove tvrdnje o imovini pokojnog oca
PROŠLO je četiri godine od smrti legende našeg glumišta, Milana Laneta Gutovića, koji nas je napustio 25. avgusta 2021. u 75. godini.
02. 09. 2025. u 21:21
Komentari (0)