NEZADOVOLJSTVO PRED PARTIZAN: Trener Barselone otkrio šta mu najviše smeta

Časlav Vuković

10. 03. 2025. u 19:34

BARSELONA je izgubila u ACB ligi od Tenerifea (92:95) i to pred meč Evrolige protiv Partizana. Trener Katalonaca Đoan Penjaroja pokazao je veliko nezadovoljstvo zbog jedne stvari.

НЕЗАДОВОЉСТВО ПРЕД ПАРТИЗАН: Тренер Барселоне открио шта му највише смета

Foto: EPA-EFE/ALEJANDRO GARCIA

Njemu smeta to što španski velikan utakmice u najelitnijem takmičenju igra uglavnom petkom, što se odražava na rezultate u španskom prvenstvu.

- Tenerife je igralo sjajno, imali su odličnog Uertasa koji nam je naneo mnogo štete. U prvom poluvremenu smo bili solidni, dok smo u drugom dozvolili 56 poena, teško je tako pobediti. Kada je najteže, tada je bitno da pokažeš ponos. Uradili smo to i vratili se na minus tri, na kraju imali šut za produžetak. Činjenica je da smo u drugom poluvremenu igrali sa manje energije u utakmici koju smo igrali nepunih 48 sati posle prethodne u Evriligi protiv Albe. Bilo bi odlično da smo igrali u četvrtak. Od svih evroligaša u Španiji igramo najviše petkom u Evroligi, više nego dvostruko u odnosu na Real ili Baskoniju, što ima veliki uticaj na Endesu. Klub mora da poradi na tome jer nas stavlja u nepovoljan položaj - rekao je Penjaroja.

Barselona i Partizan posle 28 odigranih utakmica imaju identičan učinak 15-13, s tim što su Katalonci trijumfovali u Beogradu (79:87).

Podsetimo, utakmica u "Blaugrani" igra se u petak, 14. marta od 20.45.

Bonus video:  Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Donald Tramp je zapanjen: Italija odbila da ide umesto Irana na Svetsko prvenstvo u fudbalu!

Donald Tramp je zapanjen: Italija odbila da ide umesto Irana na Svetsko prvenstvo u fudbalu!

Dok se privodi kraju (zasad samo dvonedeljno) primirje, usled kog je napad na Iran započet od strane SAD i Izrael prekinut, bar u ovom trenutku, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A sada u prvi plan dolazi i evenutalno (ne)učešće Irana na Svetskom prvenstvu u fudbalu, u kome su i Sjedinjene Američke Države jedan od domaćina.

23. 04. 2026. u 20:00

Komentari (0)

KADA VEŠTAČKA INTELIGENCIJA NIJE SAMO “BUZZWORD” I ŠTA ZNAČI GRADITI SISTEME KOJI ZAISTA RADE