KAKO ĆE "DELIJE" REAGOVATI? Petrušev želi nazad u NBA, ne razmišlja o ostanku u Zvezdi
Srpski košarkaš Filip Petrušev (25), koji nastupa u Crvenoj zvezdi na pozajmici iz Olimpijakosa, poručuje da mu je namera da se što pre vrati u NBA ligu!
FOTO: M. Vukadinović
Filip Petrušev ima fantastičnu sezonu u Crvenoj zvezdi i najbolji igrač je tima sa Malog Kalemegdana.
Nema sumnje da će Crvena zvezda sve uraditi da ga zadrži i da oko njega gradi moćan tim, međutim, postoji mogućnost da ne ide baš sve po planu kako su zamislili u redovima srpskog i regionalnog šampiona.
Filip Petrušev je u intervjuu za "Sportski žurnal" poručio da mu je velika želja da se vrati u NBA ligu. Podsetimo, reprezentativac Srbije već je bio u SAD nakon prvog mandata u Crvenoj zvezdi. Kratko je bio u Filadelfiji i Sakramentu, pa kada "nije prošao", vratio se u Evropu u Olimpijakos.
Od ove sezone je ponovo u Zvezdinom dresu, a kako otkriva u intervjuu, u svakom ugovoru koji potpiše postoji klauzula da može u NBA ligu.
- Voleo bih da se vratim u NBA i to, ako je moguće što pre. Uvek je bolje, kako za sve, tako i za mene da odem tamo ranije, nego da pokušavam u poznim igračkim godinama. U Filadelfiji baš nisam imao sreće... Taman, kad sam počeo da igram, dogodio se taj trejd i sve je propalo. Sada sam ponovo stekao samopouzdanje i verujem da zaslužujem još jednu priliku. Povratak u NBA je velika želja i zato u svim ugovorima koje potpišem, postoji izlazna klauzula - poručuje Filip Petrušev u intervjuu za "Sportski žurnal".
Kako je više puta ponovio, o njegovoj budućnosti pitaće se najviše njegov aktuelni klub Olimpijakos, ali nikad nije skrivao da mu je fantastično na Malom Kalemegdanu u dresu Crvene zvezde.
Preporučujemo
POBEDA ZA PERFEKTNU GRUPNU FAZU: Impresivni nastupi "tobdžija" najavljuju napad na evropsku krunu!
LIDER grupne faze Lige šampiona, Arsenal dočekuje kazahstanski Kairat u sredu uveče na Emirejtsu (21.00), u obračunu prvoplasirane i poslednjeplasirane ekipa ligaške faze. Tobdžijama je potreban samo bod kako bi matematički potvrdile prvo mesto pred nokaut fazu, dok gosti igraju za čast i beg sa samog dna tabele.
28. 01. 2026. u 07:10
RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu bile tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca, ali... nastavak je ipak obradovao Ruse.
27. 01. 2026. u 12:45
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)