ŠAMPION SE NE PREDAJE! Oslabljeni Boston trojkama srušio Nikse
Košarkaši Boston seltiksa pobedili su danas na svom terenu ekipu Njujork niksa rezultatom 127:102 u polufinalnoj seriji plej-ofa Istočne konferencije NBA lige.
Foto AP
Seltiksi su bez pomoći Džejsona Tejtuma, jednog od najvažnijih igrača, uspeli ubedljivo da savladaju Njujork u petoj utakmici i tako smanje ukupan rezultat u polufinalnoj seriji na 3-2, a Niksima i dalje nedostaje pobeda za prolaz dalje.
U pobedničkoj ekipi Derik Vajt je bio najefikasniji sa 34 poena dok je Džejlen Braun postigao 26 poena, osam skokova i 12 asistencija.
U timu Njujorka najbolji su bili Džoš Hart sa 24, Džejlen Branson sa 22 i Karl Entoni Tauns sa 19 postignutih poena.
U noći između petka i subote na programu je novi meč ovih timova za plasman u finale Istočne konferencije, gde su se već plasirali košarkaši Indijana Pejsersa, a Njujork niksi su domaćini utakmice.
Bonus video: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu
Preporučujemo
SPEKTAKL U MADRIDU: Čolo Simeone pokušava da zaustavi Barselonu i tako pomogne Realu u pohodu na titulu
U jednom od najvećih derbija španskog fudbala, Atletiko Madrid će ove večeri na stadionu "Metropolitano“ ugostiti Barselonu, lidera La lige, u meču koji bi mogao da ima veliki uticaj na rasplet zanimljive šampionske trke (21.00).
04. 04. 2026. u 07:20
CELA BOSNA U ŠOKU! Evo šta je uradio Jusuf Nurkić kad je čuo da je sa suprugom poginuo srpski sveštenik Nenad Mitrić, a troje dece povređeno
Srpska pravoslavna crkva ostala je zatečena kada su se pojavile vesti da je njen sveštenik Nenad Mitrić, sa suprugom Nedeljkom, poginuo u teškoj saobraćajnoj nesreći, a da je tom priliom povređeno njihovo troje vrlo mlade dece. Ta vest je stigla i do NBA lige, do tamošnjeg asa Bosne i Hercegovine, Jusufa Nurkića.
04. 04. 2026. u 18:06
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)