EVROLIGA IZVISILA! Ostala bez 350 miliona evra

Evroliga neuspešno je okončala posao oko prodaje manjinskog dela takmičenja i ostala je bez 350 miliona evra

ЕВРОЛИГА ИЗВИСИЛА! Остала без 350 милиона евра

FOTO: Profimedia

Kako nezvanično saznaje Mozzart Sport, čelnici elitnog takmičenja su imali plan da prodaju oko 35% udela u Evroligi fondu iz Engleske (BC Partners) za oko 350.000.000 evra. 

Plan je bio da se 50.000.000 utroši za poboljšanje organizacije Evrolige, a da ostatak bude raspođen klubovima koji su vlasnici A licence.

Međutim, kako prenosi ovaj portal, do konačnog dogovora među klubovima nije došlo, a kupac je povukao ponudu.

Još u septembru prošle godine, "Fajnenšel tajms" izvestio je da je BC Partners ušao u ekskluzivne pregovore o kupovini manjinskog udela u Evroligi.

Na kraju, od ove prodaje i zarade neće biti ništa. osim ako se ne pojavi neki novi ponuđač.

BONUS VIDEO: „KLASIĆI“ NIKOLE JOKIĆA: Gde su sada igrači koji su birani ispred Somborca 2014? 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

VUK (13) SVIRA, A ROBOTI IGRAJU MORAVAC: Pripreme za skup Srbija jedna porodica