KAKVA LUDNICA: Neverovatan spektakl u NBA finalu Oklahoma - Indijana
Košarkaši Oklahoma siti tandera pobedili su Indijana pejserse 111:104 u četvrtom meču NBA finala. Serija je izjednačena na 2-2.
FOTO: Tanjug/Ap
Tanderi pokazuju zašto su ekipa s najboljim učinkom u NBA ligi ove sezone. Indijanini igrači su umetnici preokreta, a sad su to osetili na svojoj koži.
Duel u Indijanapolisu se odvijao u naletima. Domaćin je očekivano mnogo žustrije krenuo, a Oklahoma je postavljena u poziciju tima koji teži preokretu. I do njega su i došli - dvaput. Prvo su preuzeli vođstvo sredinom druge deonice, ali je ono vrlo brzo anulirano.
Pošto su Pejsersi biti ekipa u kontroli ritma, igre i rezultata gotovo tokom čitavog drugog poluvremena, očekivalo se da će upisati novi trijumf. Međutim, na tri mintua i 20 sekundi do kraja sledi furiozna serija Tandera 12:1 za preotimanje duela i slavlje u gostima.
Bekovi Oklahome odradili su maksimalan posao. Šej Gildžes Aleksander je imao MVP brojke sa 35 poena. Džejlen Vilijams ga je pratio sa 27 poena, a Aleks Karuso je ubacio 20 poena. Dvocifren je bio još jedino Čet Holmgre sa 14 poena i 15 skokova.
Paskal Sijakam je predvodio Indijanu sa 20 poena, osam skokova i pet asistencija. Tajris Haliburton je stao na 18 poena i sedam asistencija.
Serija se vraća u Oklahomu, a naredni duel je u noći između ponedeljka i utorka od 2.30 posle ponoći po srednjeevropskom vremenu.
BONUS VIDEO: Top 10 najboljih poentera u NBA
Preporučujemo
DETONACIJA NA MARAKANI! Crvena zvezda uzima fudbalera koji je bio šampion sa crno-belima
12. 06. 2025. u 08:05
KAKAV ŠOK U HUMSKOJ! Osvojio trofej sa Partizanom, pa iznenada završio karijeru
13. 06. 2025. u 10:55
"GOREĆE" NOU KAMP: Barsa dočekuje razigrani Atletiko u meču koji ima ozbiljan uticaj na borbu za titulu
BARSELONA i Atletiko Madrid sudariće se u utorak uveče na „Kamp Nou“ (21.00) u meču koji može ozbiljno da pomeri ravnotežu u borbi za titulu. Katalonci brane prvo mesto, dok „jorgandžije“ jure osmi uzastopni trijumf u svim takmičenjima koji bi ih izjednačio sa Barsom po broju osvojenih bodova.
02. 12. 2025. u 07:30
ZAPAD U ŠOKU! Cela Rusija slavi, ovo je čekala od 2022!
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... stvari se menjaju. I to više ne polako.
02. 12. 2025. u 14:58
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)