PARTIZAN PRED NOVIM IZAZOVOM – PARIZ STIŽE U BEOGRAD
Da li Arena ostaje neosvojiva tvrđava?
FOTO: Tanjug/AP
Večeras od 20.30 časova Partizan će na parketu Arene ugostiti tim Pariza u okviru 6. kola Evrolige. Crno-beli su sezonu otvorili sa tri pobede iz pet utakmica, ali ih sada čeka rival koji igra u najbržem ritmu na kontinentu i koji je već dokazao da može da pomrsi račune i favoritima.
Iako Obradovićev tim još uvek traži svoju pravu formu, Partizan je pokazao da zna kako da pobeđuje i u mečevima kada ne deluje u punom ritmu. Trijumfi nad Armanijem, Efesom i Baskonijom stigli su u napetim završnicama, ali su pokazali čvrstinu i mentalnu snagu ekipe. Međutim, povreda Karlika Džonsa, jednog od najvažnijih igrača u sistemu crno-belih, svakako predstavlja udarac, pa će ofanzivni teret pasti na pleća Dvejna Vašingtona i Šejka Miltona, uz podšku Bonge, Tajrika Džonsa i Vanje Marinkovića.
Francuski predstavnik je, pak, zadržao prepoznatljiv stil – brz, agresivan i nepredvidiv. Novi trener Frančesko Tabelini uspeo je da spoji mladost i energiju u tim koji osvaja publiku ofanzivnim šutem i borbom pod košem. Pariz je do sada ostvario tri pobede i dva poraza, a već je pokazao snagu pobedom nad Makabijem u Tel Avivu. Njihovo oružje su ofanzivni skokovi, kojih beleže prosečno čak 17 po meču, što ih čini najdominantnijom ekipom Evrolige u toj kategoriji.
Partizan i Pariz do sada su se sastali svega dva puta u Evroligi, a učinak je izjednačen. Sada, pred rasprodatom Arenom, Željko Obradović i njegov tim žele da potvrde da Beograd ostaje mesto gde se protivnici teško izvlače sa bodovima.
Ovaj meč možete ispratiti uživo na AdmiralBet.rs, gde vas čeka kvota 1,92 na celokupnu evroligašku ponudu za poene igrača.
Registrujte se odmah i preuzmite čarobni Bonus dobrodošlice – do 10.000 dinara bez depozita, do 300% bonusa na prvi depozit i 5 dana besplatne igre.
Preporučujemo
SRBIN SLAVIO, HRVAT DAVAO GOLOVE I TUGOVAO: Milan gubio 2:0 od Torina, pa pobedio!
08. 12. 2025. u 22:58
VLAHOVIĆ PROPUŠTA DERBI, ALI DVA SRBINA MOGU DA ODLUČE ISHOD: Milinković Savić bio heroj Napolija a sada se nada prvoj pobedi nad Juventusom
U derbiju 14. kola Serije A, italijanski velikani Napoli i Juventus sastaće se u nedelju na stadionu Dijego Armando Maradona.
07. 12. 2025. u 10:00
ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... stvari se menjaju. I to više ne polako. A najnovija vest - obradovala je ruskog predsednika, Vladimira Putina, jer se njegov omiljeni sport vraća na velika, međunarodna vrata, sa sve ruskim obeležjima.
08. 12. 2025. u 15:15
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)