TAKO, DAKLE! Evo zašto je Svetislav Pešić postao novi trener evroligaša
Doskorašnji selektor reprezentacije Srbije Svetislav Pešić novi je trener košarkaša Bajerna, a sada je postalo jasno i zašto.
Foto: TANJUG/ SAVA RADOVANOVIĆ
Pešić (76) je sa Bajernom potpisao ugovor do kraja sezone, a na klupi kluba iz Minhena zameniće Gordona Herberta.
"Svetislav poznaje Minhen, poznaje Bajern, Evroligu i nemačku ligu. Neki od nas ga takođe veoma dobro poznaju, tako da bi njegov period prilagođavanja trebalo da bude kratak. Sve to zajedno sa njegovim ogromnim iskustvom nam daje dobar osećaj u vezi ove odluke", rekao je sportski direktor Bajerna Dragan Tarlać.
Pešić je do septembra bio selektor košarkaške reprezentacije Srbije. Srpski trener je već vodio Bajern od 2012. do 2016. godine.
On je sa reprezentacijom Jugoslavije bio šampion sveta i Evrope, a bio je prvak Evrope i sa Nemačkom. Sa Barselonom je 2003. godine osvojio Evroligu.
Bajern se nalazi na pretposlednjem, 19. mestu na tabeli Evrolige sa pet pobeda i 12 poraza, a u utorak će dočekati Hapoel u 18. kolu.
Ako vas zanima sport, sve ono najvažnije i najzanimljivije o njemu pratite na sportskim stranicama portala "Novosti".
Na sasvim ste dobrom mestu.
Bonus video: Kad je u halu ušao vojni orkestar, i "delije" i "grobari" zagrmeli kao jedan!
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
HRVATI OPET ZGROZILI SVET: Evo šta su sad uradili navijači u Hrvatskoj (FOTO)
22. 12. 2025. u 15:07
NOVA ERA NA MARAKANI! Dejan Stanković preuzeo Zvezdu i iznenadio i "delije" i Ruse!
22. 12. 2025. u 14:45 >> 15:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
HRABRO ZA NASTAVAK EVROPSKOG SNA: Vojvodina juri gol zaostatka na "Grupama areni"
Vojvodina će ove večeri na "Grupama areni" (20.15) pokušati da nadoknadi gol zaostatka protiv Ferencvaroša i izbori plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Mađarski šampion iz prethodnih godina slavio je sa 2:1 u Novom Sadu, pa pred svojim navijačima ima lepu priliku da završi započeti posao i obezbedi dvomeč sa holandskim Tventeom.
16. 07. 2026. u 07:00
KO KAŽE DA SU NEPOBEDIVI! Prvak Evrope šokirao dvostrukog šampiona sveta i ostavio ga bez finala Mundijala! (VIDEO)
Fudbalska reprezentacija Španije igraće u finalu Svetskog prvenstva, pošto je savladala selekciju Francuske rezultatom 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. u 22:59
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)