Lebron DŽejms je gazda Los Anđelesa! Lejkersi poveli protiv Hjustona
Košarkaši Los Anđeles lejkersa pobedili su Hjuston roketse rezultatom 107:98 u prvoj utakmici prve runde plej-ofa NBA lige.
FOTO: Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill
Lejkersi su uprkos izostanku Dončića i Rivsa lako došli do pobede i napravili prvi korak ka narednoj rundi plej-ofa.
Los Anđeles je kontrolisao meč zahvaljujući visokim procentima pogođenog šuta iz igre i čvrstoj odbrani, kojom je Hjuston zadržao na 37,6 odsto uspešnosti šuta.
Lejkersi su prelomili utakmicu u drugom poluvremenu – poveli su već na početku treće četvrtine i u poslednjoj deonici stekli prednost od 16 poena. Kenard je u nastavku postigao 16 poena, dok je Džejms u prvoj četvrtini upisao čak osam asistencija.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Luk Kenard sa 27 poena, što mu je rekord karijere u plej-ofu, dok je Lebron Džejms dodao 19 poena i 13 asistencija.
Pored Kenarda i Džejmsa, značajan doprinos dao je Deandre Ejton sa 19 poena i 11 skokova, kao i Markus Smart sa 15 poena i osam asistencija.
U redovima Hjustona najefikasniji su bili Alperen Šengun sa 19 poena, Amen Tompson sa 17, dok je Džabari Smit Džunior dodao 16 poena i 12 skokova. Rid Šepard, koji je zamenio Durenta u startnoj postavi, postigao je 17 poena uz pet trojki.
Kevin Durent propustio je meč zbog povrede kolena, nakon sudara sa saigračem na treningu, dok su Luka Dončić i Ostin Rivs i dalje van tima zbog povreda. Nije poznato kada će se vratiti na teren.
Druga utakmica serije igra se u utorak u Los Anđelesu.
BONUS VIDEO: Top 10 najboljih poentera u NBA
Preporučujemo
"Ja ne mislim tako"... Nikola Jokić otvorio dušu nakon duela Denver - Minesota
19. 04. 2026. u 08:11
"Jokić je najbolji i tačka!": NBA legende razotkrile veliku nepravdu
19. 04. 2026. u 08:26
Snimak koji će vas raznežiti! Ognjena "ukrala" šou Nikoli Jokiću (VIDEO)
19. 04. 2026. u 08:36
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RONALDO NA UDARU KRITIKA: Portugal mora da se iskupi protiv debitanta na Mundijalu i ostvari preko potrebnu pobedu
Posle neočekivanog remija protiv DR Konga na startu Svetskog prvenstva, Portugal će u drugom kolu grupe "K" protiv Uzbekistana na "NRG stadionu" u Hjustonu tražiti prvu pobedu koja bi značila veliki korak ka nokaut fazi.
23. 06. 2026. u 06:30
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
POREKLO EDINA DžEKA: Rođen u Sarajevu, ali koreni Dijamanta su sa druge strane BiH
U JEDNOM intervjuu za britanske medije opisao je taj period kao vreme preživljavanja, ističući da rat tera decu da mnogo ranije odrastu i suoče se sa životnim lekcijama za koje nisu spremna.
19. 06. 2026. u 07:02
Komentari (0)